У Мукачеві назвали майбутні тарифи на паркування біля ЦНАПу та інших платних автостоянках

12.10.2021 12:07 718 0
У Мукачеві назвали майбутні тарифи на паркування біля ЦНАПу та інших платних автостоянках

З 8 до 18 години вартість стоянки біля ЦНАПу пропонують встановити у розмірі 20 гривень за годину. Такий тариф діятиме для тих, хто не звертається за адмінпослугами. Для тих, хто звертається, перша 31 хвилина паркування буде безкоштовною. 

З 18 години до 8 години ранку паркуватися біля ЦНАПу буде дешевше – 5 гривень за годину.

Такі умови передбачені проектом рішення «Про затвердження тарифів на послуги платного зберігання транспортних засобів на автостоянці», за оприлюднення якого проголосували на засіданні виконкому Мукачівської міської ради 12 жовтня. 

Парковка буде розділена на дві частини: одна частина буде призначена для відвідувачів, іншу відведуть для працівників, депутатського корпусу та членів виконкому. Зокрема, їм виділять паркінг, який діяв під час реконструкції ЦНАПу.

З наступного року в Мукачеві запустяться також інші платні парковки. 

«Зараз до кінця розробляється паспортизація всіх центральних вулиць, тому що без паспортизації неможливо чітко зробити розмітку, де є паркувальні і не паркувальні місця. Це стосується вулиці Ярослава Мудрого від центру до кільця, вулиць Пушкіна та Ілони Зріні, де зараз маємо парковку зліва, вулиць Грушевського, Духновича, Миру, Маргітича та інших», – зазначив міський голова Андрій Балога.

У місті, пояснив він, буде створено три кільця паркування. Перше з них – так зване «ультра еліт», для тих, хто любить зупинитися під самим закладом. Такі зони будуть позаду мерії, біля бібліотеки, біля колишнього магазину «Прогрес» неподалік кафедрального собору і біля театру. Ціна за годину тут буде 20 гривень. У другій зоні – на перелічених вище вулицях – пропонуватимуть ціну 10 гривень за годину. Третя зона – зовнішнє кільце – буде безкоштовною.

«На сьогоднішній день центр міста перевантажений, треба прибрати близько 30% машин з центральної зони», – констатував Балога.

За роки містобудування практично не було передбачено паркомісць біля комерційних закладів. Додатково їх немає де зробити, тому єдиним виходом вважають запровадження платних парковок і розтягування зон паркування машин. Потенційно додаткову парковку приблизно на 25 транспортних засобів можуть облаштувати на території ДРАЦСу після того, як він переїде до міської ради. Зняти машини з центру міста, на думку міського голови, може ще «переселення» органів влади – прокуратури, поліції, суду.

Стоянки для таксистів і місця посадки-висадки пасажирів у Мукачеві також мають облаштувати. При цьому будуть враховувати, що більшість служб таксі працюють за викликом і не стоять у центральній зоні. З тих, хто так робить, 90% є незаконними перевізниками. У міськраді обіцяють максимально забезпечити, щоб на території міста могли працювати лише легальні перевізники.

Нові правила вже з лютого-березня зможуть запустити по всьому місту. Після чіткої розмітки паркомісць стоянку на тротуарах, до якої вже звикли мукачівці, та інші порушення правил паркування, системно викорінюватимуть.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...