У Мукачеві говоритимуть про адекватне знеболення та паліативну допомогу для невиліковно хворих дітей (АНОНС)

11.10.2018 09:59 15 0
У Мукачеві говоритимуть про адекватне знеболення та паліативну допомогу для невиліковно хворих дітей (АНОНС)
Щорічно в другу суботу жовтня відзначають Всесвітній День хоспісної і паліативної допомоги. Ціль заходів – підвищувати інформованість серед громадськості про проблеми паліативної допомоги, яких в українських реаліях чимало. Про них і розкажуть журналістам на прес-конференції, яка відбудеться 12 жовтня у Мукачеві. Подія розпочнеться об 11:00 годині в Конференц-залі "Premier Star Hotel". (площа Кирила і Мефодія, 10-12) Як анонсують організатори, серед іншого, під час події представлять брошуру, з якою батькам буде легше захищати права дітей, що потребують паліативної допомоги. Поінформують щодо ситуації по доступу до знеболення в Закарпатській області та розкажуть, у який спосіб отримати правову допомогу, куди та в яких випадках за нею необхідно звертатися. Водночас зазначається, що за даними МОЗ у 2017 році –  біля 17 500 українських дітей, за даними ЮНІСЕФ – від 30 000 до 70 000 дітей потребували паліативної допомоги.  Така розбіжність свідчить про недостатню увагу з боку держави Україна до проблем невиліковно хворих дітей. Крім того, в Україні відсутнє чітке законодавство, яке визначає статус дітей, які потребують паліативної допомоги.
"В результаті чимало маленьких пацієнтів змушені жити з нестерпним болем, бо лікарі відмовляються надавати допомогу важкохворим дітям. Паліативна допомога – полегшення страждань пацієнта. Забезпечення адекватного знеболення та надання психосоціальної і духовної підтримки хворим та їхнім сім’ям, які зіткнулися з проблемами важкого захворювання", - інформують організатори.
Учасники: - Ірина Лисничка, правозахисник проекту «Розвиток дитячої палітивної допомоги в Україні; - Оксана Сіладі, соціальний працівник проекту «Розвиток дитячої палітивної допомоги в Україні»; - Архімандрит Агапіт ( Шпеняк), голова Місіонерського відділу Мукачівсько-Ужгородської єпархії УПЦ, керівник Іршавського молодіжного братства Іоанна Предтечі по допомозі   онкохворим дітям; - Олександр Ігнат, депутат Ужгородської міської ради, лікар хірург-онколог; - Юрій Кравчук,  депутат Мукачівської міської ради, головний редактор газети «Наша справа»; - Марселіна Долежалова, волонтер молодіжного руху; - Батьки дітей, які потребують паліативної допомоги.
Захід проводиться в рамках проекту «Розвиток дитячої паліативної допомоги в Україні»
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...