У МОН повідомили, як розпочнеться новий навчальний рік

21.08.2021 18:17 636 0
У МОН повідомили, як розпочнеться новий навчальний рік

Новий навчальний рік – це важлива подія в житті кожної родини, де є школярі. Напередодні першого дзвоника хвилювання батьків пов’язані не лише з процесом закупівлі шкільного одягу та канцелярського приладдя. Найбільший острах викликає питання щодо формату навчального процесу: він буде очним чи дистанційним.

Керівник головного управління шкільної та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко для порталу «Факти» розповів про особливості нового навчального року, вакцинацію освітня та організацію освітнього процесу.

Він повідомив, що рішення щодо проведення святкової лінійки 1 вересня приймає заклад освіти з урахуванням епідемічної ситуації.

Юрій Кононенко наголосив, що наразі всі регіони країни знаходяться у зеленій зоні, тому навчальний процес розпочнеться в традиційному форматі. В разі погіршення епідемічної ситуації, МОН визначило три можливих сценарії роботи закладів освіти:

Перший: регіони знаходяться в зеленій зоні – навчальний процес відбувається в звичайному режимі. Діти відвідують заклади освіти. Педагоги працюють очно.

Другий: регіони переходять у жовту або помаранчеву зони. В цьому випадку заклади освіти продовжать роботу в очному режимі, якщо кількість вакцинованих педагогічних працівників складатиме не менше, ніж 80% від загальної кількості вчителів. В іншому випадку відбудеться перехід на дистанційний формат.

Третій: регіони знаходяться у червоній зоні - відвідування навчальних закладів заборонено, окрім дитячих садків та початкової школи.

Контроль за ситуацією в закладі освіти покладається на директора школи. Він має володіти інформацією щодо кількості вакцинованих працівників та в разі необхідності надавати її уповноваженим органам. Діяльність директора контролюється органами місцевого самоврядування.

Юрій Кононенко наголосив, що вакцинація є добровільною, і ніхто не має права змушувати  робити щеплення. Водночас місцева влада, органи управління освітою повинні проводити роз’яснювальну роботу серед освітян щодо важливості та необхідності вакцинації.

Щодо вакцинації дітей керівник головного управління шкільної та дошкільної освіти наголосив, що наразі немає жодної директиви з даного питання. Для відвідування закладу освіти першачки повинні мати медичну довідку. Учні інших класів повинні проходити профілактичний медичний огляд один раз на рік.

Щодо організації навчального процесу в школах, Юрій Кононенко повідомив, що діти початкових класів навчаються без масок. Учні середньої та старшої школи повинні вдягати засоби захисту тільки на перервах.

Щодо доступу батьків до закладів освіти, він зазначив, що рішення приймає керівництво в кожному окремому випадку, однак в нинішній ситуації це небажано.

Читайте також:

Теги: Освіта
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...