Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

У липні закарпатці відчують на собі ряд покращень: етап медреформи, обмін валют та новий прожитковий мінімум

З 1 липня в Україні вступає в силу ряд змін. Пов'язані вони зі щомісячними виплатами, медичною реформою та банківською системою.

1 липня стартує стартує другий етап медреформи

Відтепер лікарі отримуватимуть платню відповідно до кількості пацієнтів. Чим більше людей уклали з медиком договір, тим більшою буде його зарплата.

Закарпатці, які вже встигли підписати декларацію з сімейним лікарем, тепер можуть розраховувати на пакет безкоштовних аналізів. Зокрема, аналіз на загальний холестерин, глюкозу крові, загальний аналіз сечі, тести на ВІЛ, вірусні гепатити та вагітність.

Підвищення прожиткового мінімуму

На 79 гривень підвищується прожитковий мінімум.  Це, в свою чергу, змінить розмір деяких інших виплат. Наприклад, пенсій, аліментів та допомоги безробітнім – вони також дещо зростуть.

У банках тепер простіше обміняти валюту

Відтепер буде простіше проводити операції з обміну валют. Не лякайтеся, якщо у банку вам не надрукують квитанцію, адже тепер замість паперових примірників квитанцій про обмін, банки зберігатимуть цю інформацію в електронній формі. Якщо ж ви таки захочете отримати документ, вам його зобов’язані видати за вимогою.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, почали діяти нові правила розрахунку готівкою.

Читайте також: Курс валют 2 липня: євро та долар за вихідні додали в ціні.

 

Реклама
Реклама
загрузка...