Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

У квітні на Закарпатті можна заготовити черемшу

Цибу́ля ведме́жа (Allium ursinum) — багаторічна трав'яниста рослина родини Цибулевих.

відома також під народними назвами левурда, леверда, дикий часник, черемша. Росте на більшій частині Європи. Рідкісний вид, занесений до Червоної книги України, пише на своїй сторінці Фейсбук Федір Шандор.

У народній медицині використовують цибулини (Bulbus Allii ursini), які містять ефірні олії, глікозиди. Цибулини використовують для лікування інекологічних хвороб, гнійних ран, трофічних виразок іпролежнів.

Цибуля ведмежа стимулює виділення шлункового соку і жовчі, посилює перистальтику кишок, знищує анормальну і сприяє розвитку нормальної кишкової флори, згубно діє на гостриків, розширює кровоносні судини, знижує кров’яний тиск, збільшує амплітуду і сповільнює ритм серцевих скорочень, сприяє розрідженню густого харкотиння при бронхіті, виявляє фітонцидну діяльність.

Також ведмежу цибулю використовують при порушенні травлення, проносі, відсутності апетиту, при гастриті та ентериті (особливо інфекційного походження), при гіпертонії, артеріосклерозі. Має антицинготну і глистогінну дію. Зовнішньо застосовують для натирання болючих місць при ревматизмі. Як «кровоочисний» засіб її вживають при фурункулах і висипі на шкірі. При зовнішньому застосуванні рослини спостерігається протистоцидний, бактерицидний, фунгіцидний, болетамувальний, протисверблячий, протисеборейний, кератолітичний і депігментаційний ефект.

Розтерті на кашку цибулини використовують для лікування гнійних ран, мікозів, трихомонадних кольпітів, корости і гніздової плішивості, для стимулювання росту волосся, для інгаляцій з метою профілактики грипу та для виганяння гостриків (вводять з водою в клізмах).

Здатність підвищувати апетит і збуджувати діяльність шлунково-кишкового тракту має і маринована цибуля.

Нагадаємо, Новий дендропарк на Ужгородщині : 900 дерев та 16 різних порід (ВІДЕО)

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...