У Кабміні ухвалили зміни до адаптивно карантину: нові обмеження для українців

24.11.2021 18:20 1615 0
У Кабміні ухвалили зміни до адаптивно карантину: нові обмеження для українців

Нові зміни Кабінет міністрів ухвалив 24 листопада. 

Раніше бізнес у «жовтій» зоні міг обирати модель роботи: не перевіряти COVID-документи у відвідувачів, але працювати відповідно до певних обмежень щодо площі та кількості відвідувачів, або перевіряти документи й працювати без обмежень. Нові правила не передбачають вибору.

Відтепер у "жовтій зоні"заклади культури, спортзали, ресторани можуть працювати лише за умови вакцинації усього персоналу принаймні однією дозою, наявності негативного тесту на COVID-19 або сертифікату про одужання.

Те саме стосується і відвідувачів: вони мають бути вакциновані щонайменше однією дозою, мати сертифікат про одужання або негативний тест. Раніше такі обмеження діяли лише для тих насалених пунктів, які перебували у "червоній" та "помаранчеві" зонах.

Обовʼязкове сканування QR-коду в «Дії»

Тепер працівники закладів мають не просто запитувати відвідувачів про наявність сертифікату чи дивитися його візуально на смартфоні, вони повинні зчитувати QR-код із «Дії». У Міністерстві охорони здоровʼя підкреслили, що для цього не потрібно додаткових застосунків або пристроїв, достатньо своїм додатком «Дія» зчитати код.


«Без зчитування сертифікат не вважається наданим та перевіреним», — заявив міністр Віктор Ляшко.

У випадку відсутності COVID-документів у працівників та відвідувачів власнику закладу загрожує штраф від 34 до 170 тисяч гривень.

Також Кабмін змінив термін «жовтого» сертифікату (який свідчить про отримання однієї дози вакцину)

Він буде становити 30 днів замість 120, як було до цього.

Нагадаємо, Україну з 23 вересня перевели до «жовтої» зони карантину, але більшість регіонів уже в «червоній» зоні, зокрема Київ, Херсонська, Одеська, Запорізька, Донецька, Дніпропетровська, Сумська, Миколаївська, Рівненська, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Хмельницька, Чернігівська, Львівська, Волинська, Черкаська й Вінницька області.

У «жовтій» зоні залишаються Кіровоградська та Тернопільська області. Закарпатська, Харківська та Чернівецька перебувають у «помаранчевій» зоні.

Читайте також:

Теги: COVID-19
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...