У другій половині серпня закарпатці відзначають три свята

14.08.2018 12:14 132 0
У другій половині серпня закарпатці відзначають три свята
Власне, слово “Спас” пов’язане з Ісусом Христом, якого називають Спасителем. Саме на  другу половину серпня припадають три спаси. Цими днями люди йдуть до церкви й несуть ті дари, які вже встигла їм подарувати природа. 
Перший Спас. Маковій або Медовий спас
Маковія — народна назва православного свята Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього, або Свято Всемилостивого Спасу та Пресвятої Богородиці, яке відзначають у перший день Успенського посту – 14 серпня. Цього дня люди йдуть до церкви й окрім фруктів несуть освячувати воду, адже вважається, що саме сьогодні вода свячена. Але цього дня воду чудодійною вважають не лише через це. У стародавніх літописах сказано, що в серпні князь Володимир хрестив Київську Русь. Ось чому Перший Спас в народі часто називають Спасом на воді, Мокрим Спасом і вважають воду святою.
Преображення Господнє, Другий Спас, Яблучний Спас
19 серпня - Преображення Господнє. Народну назву – Яблучний Спас– свято отримало через те, що у цей день освячується виноград нового врожаю та інші плоди, а там, де його немає – яблука, після чого дозволяється їх вживати. Це пов’язано з тим, що в Греції виноград достигав якраз у цю пору року. А перші плоди віруюча людина завжди приносила у храм як свою жертву Богу і для освячення всього врожаю.
Закарпатці на Преображення святять яблука, груші, сливи та іншу садовину, а також городину і мед.
Третій Спас. Хлібний Спас
До Третього Спасу, як правило, закінчували жнива, і цього дня наші бабусі пекли пироги з борошна нового врожаю. Тому і називають цей Спас Хлібним. Ще цей Спас називають Горіховим, бо достигають лісові горіхи, і їх можна було заготовляти і освячувати в церкві.
Марія Чаварга

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!