Тривалість уроків та зарплата вчителів: освітяни просять роз'яснень у МОН

20.08.2020 16:38 524 0
Тривалість уроків та зарплата вчителів: освітяни просять роз'яснень у МОН

Освітяни вимагають від МОН чітких роз'яснень, як буде відбуватися навчання з 1 вересня. Адже школи мають відкритися менше, ніж за два тижні, проте Міносвіти досі не надало конкретних методик та роз’яснень організації навчання.

Як написав ексочільник УЦОЯО Ігор Лікарчук у фейсбуці, напередодні нового навчального року освітяни повинні отримати чіткі й конкретні рекомендації стосовно того, як організувати змішане навчання.
За його словами, в новому році в школах точно не буде "чистого" традиційного і "чистого" дистанційного навчання. Він вважає, обов’язково буде змішане навчання, але наша освіта до нього – не готова. Лікарчук назвав найкращий варіант змішаного навчання – коли під час карантину учні відвідують школу лише для того, щоб отримати від вчителя пояснення нового матеріалу та для оцінки засвоєного. Все інше – вивчення, узагальнення, систематизація, консультування відбувається дистанційно. Проте МОН конкретних рекомендацій досі не надало. Тому Департамент освіти і науки Києва надіслав до Міністерства лист з проханням розробити та надати орієнтовні моделі організації освітнього процесу. Зокрема, освітян цікавить, чим повинні відрізнятися моделі організації навчання під час різних рівнів епідемічної ситуації. Які моменти освітяни просять роз’яснити у МОН:
  • скільки триватимуть уроки, які проходитимуть в режимі онлайн. А також якою буде їх кількість впродовж навчального дня і тижня з урахуванням віку учнів;
  • чи буде запроваджене змішане навчання і надане його нормативне визначення;
  • чи матимуть керівники шкіл право змінювати режим роботи у рамках форм навчання та з метою оптимізації використання фонду заробітної плати;
  • як буде оплачуватися праця педагогів, які працюють за дистанційною та змішаною формами навчання.
З цими та іншими запитаннями можна ознайомитися в листі за посиланням. Додамо, що Департамент освіти та науки Києва також попросить Кабмін надати системі освіти цільову субвенцію з державного бюджету на зарплати вчителям при вимушеному поділі класів на групи та організації додаткового навчання з учнями. Читайте також: Людей евaкуйовaно: на Закарпатті замінували будівлі у трьох населених пунктах (ФОТО)

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...