Теракт, який змінив світ: 20-річниця наймасштабнішої трагедії світу (ФОТО)

11.09.2021 12:35 2531 0
Теракт, який змінив світ: 20-річниця наймасштабнішої трагедії світу (ФОТО)

Безсумнівну, теракт 11 вересня можна назвати однією із найбільших трагедій людства. Тисячі зруйнованих доль, біль, страх і розпач - наслідки масштабної трагедії у Нью-Йорці. До 20-річниці ми підготували для вас підбірку цікавих фактів та архівних фото, детальніше у нашому матеріалі.

Відомо, що організатором серії терактів на території США став лідер "Аль-Каїди" Усама бен Ладен.

Дев’ятнадцять чоловіків захопили чотири комерційні літаки США з паливом, які прямували до напрямків західного узбережжя. Всі літаки вилетіли з аеропортів у північно-східній частині Сполучених Штатів і прямували до Каліфорнії. Кожна група викрадачів мала щонайменше одного члена, що пройшов початкову льотну підготовку.

Захоплені рейси 11 American Airlines та рейс 175 United Airlines навмисно врізалися у Північну та Південну вежі, в наслідок чого загинуло 2 996 осіб, понад 6 000 осіб отримали поранення. Таким чином, теракт став найбільшим в історії за кількістю жертв.
Серед загиблих під час перших нападів та подальшого обвалення веж, 343 пожежники Нью-Йорка, 23 - співробітниками поліції Нью-Йорка, та 37 офіцерів портового управління.
Вік жертв - від двох до 85 років. Приблизно 75-80% жертв були чоловіками.
У Пентагоні у Вашингтоні 184 людини загинули, коли захоплений рейс 77 авіакомпанії American Airlines врізався у будівлю.
Біля Шенксвілла, штат Пенсільванія, 40 пасажирів і членів екіпажу на борту рейсу 93 United Airlines загинули, коли літак впав у поле. Вважається, що викрадачі розбили літак у цьому місці, а не їх невідому ціль, після того, як пасажири та екіпаж спробували знову взяти контроль над борт провідниковою палубою.
Станом на жовтень 2019 року, за даними судово-медичної експертизи, було позитивно ідентифіковано 1645 (60%) із 2753 останків жертв WTC.

Хронологія подій теракту 11 вересня 2001 року:

 

 • 8:46 ранку за східним часом - рейс 11 авіакомпанії American Airlines (що прямує з Бостона до Лос-Анджелеса) завдає удару по Північній вежі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку.
   
 • 9:03 ранку за східним часом - рейс 175 авіакомпанії United Airlines (що прямує з Бостона до Лос-Анджелеса) вражає Південну вежу Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку.
   
 • о 9:37 ранку за східним часом - рейс 77 авіакомпанії American Airlines (що прямує з Даллеса, штат Вірджинія, до Лос-Анджелеса) наносить удари по будівлі Пентагону у Вашингтоні.
   
 • 9:59 ранку за східним часом - Південна вежа WTC руйнується приблизно за 10 секунд.
   
 • 10:03 ранку за східним часом - рейс 93 авіакомпанії United Airlines (що прямує з Ньюарка, штат Нью-Джерсі, до Сан-Франциско) розбивається на полі поблизу Шенксвілла, штат Пенсільванія.
   
 • 10:28 ранку за східним часом - обвалилася Північна вежа ВТЦ. Час між першою атакою й обваленням обох башт Всесвітнього торгового центру становить 102 хвилини.

13 грудня 2001 році Уряд США випускає стрічку, в якій Усама бен Ладен бере на себе відповідальність за напади.
18 грудня 2001 році конгрес схвалив захід, що дозволяє президенту призначати 11 вересня "Днем патріота" на кожну річницю нападів.
Первісний компенсаційний фонд для жертв розглядав заяви про смерть та травми від сімей та родичів жертв 11 вересня з грудня 2001 року по 15 червня 2004 року. Сім'ї вбитих мали подати документи до компенсації до 22 грудня 2003 року. Фонд знову відкривається у 2011 році.

11 вересня Фонд компенсації потерпілимПочатковий фонд компенсації потерпілим, який почав діяв з грудня 2001 року по червень 2004 року, отримав 7408 заяв як щодо позовних вимог про смерть, так і про поранення. Фонд нагородив у 5560 з цих випадків.

Відновлений та розширений фонд діє з 2 січня 2011 року. Інформація про загальну кількість нагород регулярно оновлюється та розміщується тут. Сім'ї, які погодилися отримати компенсацію з федерального фонду, погодилися не судитися з авіакомпаніями.

500 000 доларів - Орієнтовна сума грошей, які витрачаються на планування та виконання атак 11 вересня.
123 мільярди доларів - Орієнтовний економічний збиток протягом перших 2-4 тижнів після обвалення веж Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку, а також скорочення авіаперельотів протягом наступних кількох років.
60 мільярдів доларів - Орієнтовна вартість пошкодження території WTC, включаючи пошкодження навколишніх будівель, інфраструктури та споруд метро.
40 мільярдів доларів - вартість надзвичайного антитерористичного пакета, затвердженого Конгресом США 14 вересня 2001 року.
15 мільярдів доларів - пакет допомоги, прийнятий Конгресом для порятунку авіакомпаній.
9,3 млрд доларів - Страхові вимоги, що виникли внаслідок нападів 11 вересня.


Очищення на Ground Zero офіційно завершується 30 травня 2002 року. На очищення 1,8 млн тонн сміття знадобилося 3,1 мільйона годин праці. Загальна вартість прибирання склала 750 мільйонів доларів.


Департамент внутрішньої безпеки був створений у відповідь на 11 вересня.
Він об’єднав 22 урядові установи в одне, включаючи Митну службу, Службу імміграції та натуралізації, Берегову охорону США та Федеральне агентство з надзвичайних ситуацій.
Через Ініціативу безпеки контейнерів понад 80% імпортованих морських контейнерних вантажів проходить попередню перевірку перед в’їздом до США.

Ми відібрали для вас кілька найвідоміших фотографій 11 вересня 2001 року з Нью-Йорка, Вашингтона, округу Колумбія та Шенксвілла, штат Пенсільванія, коли 2977 людей загинули внаслідок найстрашніших терактів на території США.

 

 • Реактивний авіалайнер летить до однієї з башт Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку
 • У вівторок, 11 вересня 2001 р. У Нью -Йорку, з другої вежі вибухає дим із однієї з башт Всесвітнього торгового центру.
 • Люди перед нью-йоркським собором Святого Патріка з жахом реагують, дивлячись з П’ятої авеню на вежі Всесвітнього торгового центру після того, як у літаки впали на їх верхні поверхи.
 • Вежі-близнюки Всесвітнього торгового центру згоріли за Емпайр-Стейт-Білдінг у Нью-Йорку у вівторок, 11 вересня 2001 року.
 • Людина падає з північної башти Всесвітнього торгового центру Нью-Йорка після того, як у вівторок, 11 вересня 2001 року, терористи врізалися у два викрадені авіалайнери у Всесвітній торговий центр і збили дві 110-поверхові вежі-близнюки.
   
 • Дві жінки обіймають одна одну, дивлячись, як Всесвітній торговий центр горить після теракту на хмарочосах-близнюках у Нью-Йорку у вівторок.
   
 • Люди втікають від хмари сміття після обвалення вежі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку у вівторок.

   
 • Дим і попіл поглинули нижній Манхеттен після того, як 11 вересня 2001 року терористи влетіли двома авіалайнерами до башт Всесвітнього торгового центру, фото зроблено Департаментом поліції Нью-Йорка та надано ABC News
   
 • Густий дим піднімається в небо з території за Статуєю Свободи, знизу ліворуч, де у вівторок, 11 вересня 2001 р. стояли вежі Всесвітнього торгового центру.
   
 • Пішоходи на вулиці Бікман тікають з району зруйнованого Всесвітнього торгового центру в нижній частині Манхеттену після терористичного нападу на пам'ятку Нью-Йорка у вівторок.
 • Чоловік витирає попіл з обличчя після того, як терористи влетіли двома літаками у вежі Всесвітнього торгового центру, в результаті чого вони обвалилися.
   

 

 • Люди втікають з місця події біля Всесвітнього торгового центру Нью-Йорка після того, як у вівторок терористи вбили два літаки у вежі.
   
 • Працівники служби швидкої допомоги дивляться на кратер, що утворився, коли рейс 93 авіакомпанії United Airlines розбився поблизу Шенксвілла, штат Пенсільванія,
   
 • Бруклінські пожежники Джордж Джонсон (ліворуч, сходи 157, Ден Маквілліамс, в центрі, сходи 157 та Біллі Айзенгрейн, праворуч, рятувальника 2, піднімають прапор у Всесвітньому торговому центрі в Нью-Йорку.
   

 

 

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...