Супутник, кабель, T2, інтернет: яке телебачення найчастіше підключають українці

02.11.2021 13:19 223 0
Супутник, кабель, T2, інтернет: яке телебачення найчастіше підключають українці

Сучасні технології дозволяють дивитися відео з сайтів чи у додатках на комп’ютері, смартфоні або планшеті. Проте 41% українців найчастіше споживають відеоконтент, дивлячись телевізор – про це свідчить опитування, проведене у 2021 році.

Три роки тому в Україні вимкнули аналогове мовлення. Глядачів поставили перед фактом: або нові технології, або до побачення, телебачення. Аналоговому мовленню стали шукати альтернативу. Їх було по суті чотири – провести кабель, придбати супутникову тарілку https://www.satmarket.com.ua/, купити Т2-тюнер або дивитись улюблені канали через інтернет-сервіси. 

Дослідження у галузі телекомунікацій у 2020 році з’ясували, що після вимкнення «аналогу» популярність різних платформ доступу до ТБ розподілилася таким чином:

  • 50,67% – цифрове ефірне телебачення
  • 29,33% – кабельне телебачення
  • 12% – супутникове ТБ
  • 8% – IPTV/ OTT

«Цифра»

Цифрове ефірне телебачення стало найпоширенішим, оскільки самі ж телеканали активно пропагували його як заміну аналоговому. До того ж, порівняно з альтернативами підключити його було швидше і простіше. Достатньо було купити T2-приставку (або мати телевізор з вбудованим модулем) і під’єднати ДМВ-антену. Приставки просто-таки змітали з полиць, і в день вимкнення аналогового ефіру в деяких містах їх вже не можна було знайти у магазинах.

Звук і зображення цифрового ТБ кодується у вигляді дискретних (переривчатих) сигналів. Оскільки їхня передача на далекі відстані ускладнена, сигнали спочатку перетворюють з високочастотних у низькочастотні. Приймач здійснює зворотній процес. Якість передачі при цьому значно покращується, можна передавати зображення набагато вищої роздільної здатності (до Full HD), і перешкоди впливають на сигнал значно менше, якщо порівнювати з аналоговим ТБ. Втім, оскільки сигнал передається через повітря, вони таки впливають. Серед цифрових каналів є як безкоштовні, так і платні.

Кабель

Кабельне телебачення забезпечує найстабільніший сигнал. Трансляція відбувається не через повітря, а за допомогою оптоволоконних дротів. Для шифрування застосовують електричні імпульси, а на їхньому шляху може трапитися значно менше перешкод. Такі фактори, як віддаленість вишки, щільність забудови або густий ліс навколо не впливають на якість сигналу – хіба що сам кабель зазнає пошкоджень, тоді виникнуть проблеми. Укласти угоду з провайдером, щоб підключили кабельне – недовга процедура, однак послуги провайдерів доступні далеко не у всіх населених пунктах. Користувачі кабельного телебачення платять щомісячну абонплату.

Супутник

Супутникове ТБ багато в чому подібне до цифрового, лише сигнал з антени телестанції спочатку передається на супутник, і тільки потім повертається на Землю. Таким способом сигнал можна транслювати у будь-яку точку планети. Через супутник доступні канали з усього світу – проте є нюанси. 

В Україні супутникове ТБ набрало популярності з 2000-х. Купівля та установка обладнання для прийому супутникового сигналу вимагали порівняно немалих затрат, зате дозволяли приймати у хорошій якості сотні українських та іноземних телеканалів безкоштовно. Втім, на початку минулого року канали найбільших українських медіагруп на супутнику стали закодованими. За розкодування потрібно платити, та глядачі за багато років вже звикли, що телебачення їм нічого не коштує, і це стало проблемою.

Інтернет-телебачення

Між IPTV і OTT спільне найважливіше – передача сигналу відбувається через мережу інтернет. При цьому важлива швидкість інтернет-з’єднання – воно має бути стабільним і високошвидкісним, інакше картинка «зависатиме». У інтернет-телебачення є функціонал, який робить його більш зручним та інтерактивним: передачі можна ставити на паузу, перемотувати, переглядати у записі і дивитися на будь-якому смарт-пристрої, а не лише на телевізорі. Однак залежність ТБ від інтернету означає, що перебої з останнім даватимуться взнаки під час перегляду телеканалів. 

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...