Стрітення Господнє: що не можна робити в це свято

15.02.2020 10:09 40 0
Стрітення Господнє: що не можна робити в це свято

Що не можна робити на Стрітення

Це велике християнське свято, тож, у цей не можна лаятися, сваритися, прибирати, вишивати, прати, працювати в городі. Також не можна митися в лазні, оскільки це вимагає багато приготувань – колоти дрова, носити воду тощо.
Також не радили на Стрітення вирушати у далеку мандрівку. Через мінливу погоду у цей період мандрівника могли спіткати різні неприємності, тож люди колись остерігались далекої дороги. Існувало навіть прислів’я: "На Стрітення вирушиш в дорогу – скоро додому не повернешся".

Стрітення Господнє: прикмети

– На Стрітення уважно стежать за погодою: якщо день буде сонячним – слід чекати врожайного року, а якщо засніжить і вдарять морози – весна буде пізньою, дощовою та холодною. – День Стрітення теплий і сонячний, то і весна тепла. – Якщо на Стрітення дорогу перемітає – весна буде пізньою і холодною. – Якщо в цей день сніжок – весною буде дощик, тобто весна буде затяжною і дощовою. – Передбачити погоду могла і курка: якщо нап'ється біля порогу води – весна буде теплою і ранньою. – Як на Стрітення зі стріх капає, ще велика буде зима. – Цього дня відлига – на ранню й теплу весну, сніг – на дощову, тривалу, а коли хуга – весна буде пізня й холодна. – Якщо в цей день не видно сонечка – чекай суворих морозів. – Вітер на Стрітення – до врожаю плодових дерев. – Якщо на Стрітення сонце визирає з-поза хмар, то весна не забариться, а якщо цього дня не буде видно сонця, то 24 лютого вдарять морози. – Як сонце ясне на Громницю буде, то снігу випаде більше, ніж перед тим.
  Нагадуємо, Кохання крізь століття: 70 років подружжя з Мукачева нерозлучні (ВІДЕО) Читайте також: Типологія любові Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...