Стиль лофт у інтер’єрі: житло постіндустріальної епохи

28.07.2021 12:45 807 0
Стиль лофт у інтер’єрі: житло постіндустріальної епохи

Жити на старому заводі? У крайньому випадку, можна і так. А якщо підключити трохи уяви, то іржаві труби і голі стіни стануть унікальним простором для дизайнерських рішень.

Біля витоків стилю лофт стояла гостра соціальна проблема – подорожчання виробництва у американських містах змусило компанії переносити потужності все у віддаленіші передмістя, а потім ще далі – у країни «третього світу». В результаті багато американців втратили роботу. Не тільки люди змушені були шукати собі нові заняття – залишилися спорожнілі будівлі, колишні індустріальні гіганти, у яких були два шляхи: повний занепад і знесення чи адаптація до потреб нових часів. У промислових районах Нью-Йорка покинуті фабрики і заводи почали переобладнувати під житло. Так виник стиль лофт, який настільки притягував своєю сміливістю, ексцентричністю і водночас простотою, що згодом навіть мешканці звичайних квартир взялися переробляти свої житла у постіндустріальному дусі, підбираючи відповідні меблі https://oakshop.com.ua/myaki-mebli/dyvany/ і декоруючи стіни під неоштукатурену цеглу та голий бетон.

У перекладі «loft»означає горище – у цьому випадку фабричного чи складського приміщення. Первісний лофт став доволі екологічним варіантом використання територій покинутих заводів. Тим паче, що житлова площа у великих містах завжди була страшенно дорога, а облаштуватися у колишньому виробничому цеху виходило дешевше. Очевидно, що перші житла у стилі лофт не відзначалися преміальним комфортом. Їх облюбувала богема – молоді художники, дизайнери і музиканти, у яких було мало грошей і багато планів, відкривали у промислових районах студії, творили і по-своєму облаштовували простір. Старі індустріальні квартали стали центром артистичного життя Нью-Йорка. Усе залежить від сприйняття – порожнечу і незручність переосмислили як урбаністичний шарм.

Відомим прикладом творчої майстерні-лофт була «Фабрика» Енді Воргола, яка розташовувалася у промзоні на Мангеттені. Що й казати, його художній стиль направду гармоніював з оточенням.

Вже у 1950-х колишні заводські приміщення підскочили у ціні. Зручне розташування, надлишок простору і дух андерґраунду трансформували споруди, які могли обернутися на руїни, у елітні житлові райони. Зі США естетика стилю лофт поширилася у інші країни.

Чи існує лофт в Україні?

Справжні квартири у стилі лофт в Україні, та й взагалі на пострадянському просторі – рідкість. Не те, щоб на теренах колишнього СРСР бракувало недіючих заводів, фабрик і складів – однак зміна цільового призначення будівлі вимагає тривалої тяганини. Крім того, параметри житлових приміщень чітко регламентуються, і колишня індустріальна споруда майже напевне їм не відповідатиме. Аніж її переобладнувати, забудовникам вигідніше зрівняти старий завод із землею і звести на його місці нову багатоповерхівку. Є окремі винятки, але це ті, хто свідомо стоїть за ідею ревіталізації. Та і в цьому випадку промислові об’єкти стають найчастіше не житлом, а офісами чи торговими точками.

Щодо помешкань, то поширена радше стилізація «під лофт» з дотриманням характерних ознак:

  • Відкрите планування
  • Мінімум меблів
  • Грубе покриття стін
  • Підкреслено оголені елементи, які прийнято приховувати – труби, балки і т. п.
  • Багато металевих деталей
  • Використання приставних драбин
  • Великі вікна, які пропускають багато світла

Промислове минуле – єдина ознака справжнього лофту, яку неможливо відтворити. Решту можна тією чи іншою мірою втілити навіть у новобудові. Лишень це нітрохи не так сміливо, як оселитися на колишній фабриці. Хто б наважився?

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!