Головна » Політика

США закликали Україну відновити соціальні виплати жителям окупованого Донбасу

США закликали Україну відновити соціальні виплати людям, які живуть на окупованій території Донецької та Луганської областей

“Уряд повинен оптимізувати процес видачі пенсій і відновити виплати, на які українці мають право. Це включає і тимчасово переміщених осіб, які дійсно переміщені, і людей, які живуть на неконтрольованій території. Це кошти, які люди заробили за десятки років своєї роботи” , – заявила Марі Йованович на прес-конференції в Києві, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Дипломат також зазначила, що уряд повинен полегшити бюрократичні процедури, які повинні проходити переселенці для отримання соціальної допомоги.

“Реєстрація тимчасово переміщених осіб, яку вимагають від українців для того, щоб отримати пенсії, є дискримінаційною і суперечить західним цінностям, до яких прагне Україна”, – додала посол.

За словами Йованович, уряд повинен докласти зусиль, щоб надати житло внутрішнім переселенцям, і надати належне фінансування та політичну підтримку Міністерству по тимчасово окупованим територіям і внутрішньо переміщеним особам.

Нагадаємо, за оцінкою агентства ООН у справах біженців, понад півмільйона пенсіонерів, які проживають на Донбасі, втратили можливість отримувати українську пенсію.

У 2016 році Пенсійний фонд перерахував внутрішньо переміщеним особам пенсій на 11,5 млрд грн. Станом на 1 січня 2016 року пенсії виплачувалися 956 тисячам переселенців. Точних даних про чисельність пенсіонерів, що знаходяться на непідконтрольних територіях, зокрема про померлих і тих, хто виїхав в інші країни, немає.

За матеріалами: https://www.62.ua

Реклама
Реклама