Головна » Життя

Спроможність ОТГ під загрозою: закарпатські депутати вирішуватимуть питання “паливного акцизу” Обласні обранці зберуться на позачергову сесію Закарпатської облради

Фракція "Відродження" підтримує скликання головою Закарпатської облради Михайлом Рівісом позачергової сесії обласної ради.

До порядку денного пропонується внести два невідкладні питання.
Перше ‒ про звернення до центральних органів влади щодо невідкладного внесення змін до Проекту Закону про Державний бюджет України на 2020 рік. В оприлюдненому проекті на сайті Верхової Ради України від 5 листопада 2019 року передбачається зменшення доходів органів місцевого самоврядування, що суперечить логістиці процесу децентралізації та не дозволить громадам виконувати в повну силу власні та делеговані повноваження, унеможливить надання повноцінних якісних послуг, не кажучи вже про розвиток територій.
Йдеться про так званий “паливний” акциз, який впливає на формування місцевих бюджетів, а в деяких населених пунктах і взагалі становить чи не половину надходжень до скарбниці. За підрахунками Асоціації міст України – новостворені ОТГ можуть втрати до 7,7 млрд гривень надходжень, якщо їх позбавлять акцизу. Зупиняться ремонти доріг, шкіл, садочків.

Друге питання – про звернення до Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради України щодо фінансового забезпечення будівництва аеропорту на Закарпатті. Сьогодні на Закарпатті фактично відсутнє авіасполучення з містами України , то необхідно внести зміни до Проекту Закону про Державний бюджет України на 2020 рік і передбачити необхідні кошти на ці цілі.

Нагадуємо,Під заставу 70 тисяч гривень: Суд Ужгорода обрав альтернативу підозрюваному у наркоторгівлі через месенджер (ФОТО)

Читайте також: Закарпатські патрульні навчались у колег з Канади (ФОТО)

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Залишити коментар

avatar

загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...