Головна » Життя

Спецшколу-інтернат у Домбоках на Мукачівщині ліквідовують – що буде з вихованцями та комплексом будівель закладу? (Документ)

Рішення про ліквідацію депутати обласної ради підтримали під час минулого сесійного засідання.

Натомість, тут буде створено філію Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді Закарпатської обласної ради.

Відповідне рішення № 1534 “Про ліквідацію Домбоківської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І – ІІ ступенів Закарпатської обласної ради” було прийнято під час сесії 26 вересня поточного року.
Спецзаклад розташовується у Мукачівському районі, с. Домбоки, вул. Макаренка, 7.

Як йдеться у тексті документу, в зв’язку із прийняттям даного рішення, Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації доручено:
– не пізніше наступного робочого дня після набрання чинності цього рішення створити та затвердити персональний склад комісії з припинення (ліквідації) вищезазначеної юридичної особи з числа її працівників, залучивши до її складу по одному представнику департаменту освіти і науки облдержадміністрації та комунальної установи «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської облради, визначити місцезнаходження вказаної комісії;
– голові комісії з припинення (ліквідації) невідкладно здійснити державну реєстрацію рішення про припинення юридичної особи та здійснити усі організаційно-правові заходи, пов’язані з ліквідацією відповідно до вимог законодавства України.
– забезпечити дотримання інтересів вихованців і працівників відповідно до чинного законодавства.

Даним рішенням також визначено строк заявлення вимог кредиторами до цього комунального закладу – два місяці з дня оприлюднення повідомлення про його припинення. 

Голові обласної ради, у випадку необхідності, на період між пленарними засіданнями сесій обласної ради доручили (надали повноваження) затверджувати ліквідаційний баланс.

Водночас, цим рішенням обласні депутати погодили і створення тут філії Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді Закарпатської обласної ради.

Що ж з дітьми?

Слід зауважити, що вихованцями згаданого спецзакладу були діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Як зазначено у пояснювальній записці до відповідного документу, подальше перебування вихованців Домбоківської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату забезпечать на базі Перечинської загальноосвітньої школи-інтернату, де створено комфортні умови для організації освітнього процесу та корекційно-розвиткової роботи.

Ліквідацію спецзакладу, серед іншого, в Департаменті освіти і науки облдержадміністрації аргументували тим, що в Домбоківській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті станом на 1 вересня 2019/2020 навчального року через відсутність контингенту не сформовано жодного класу, а кількість вихованців становить  тільки 16 осіб різного віку (проектна потужність закладу – 84 місця).

Разом із цим, створення філії обласного закладу позашкільної освіти на базі комплексу будівель Домбоківської спецшколи-інтернату, що вивільнюється, забезпечить ефективне використання майна, дасть можливість організації оздоровчо-відпочинкових змін, проведення обласних, всеукраїнських та міжнародних масово-виховних туристично-краєзнавчих заходів для учнівської молоді.

Також зазначається, що упродовж останніх років в області контингент вихованців інтернатних закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, поступово зменшується: у 2014 році на 26 дітей, у 2015 році – на 24, у 2016 році – на 33, у 2017 році – на 12 та у 2018 році – на 11 дітей.

Залишити коментар

avatar
домбочанин
Гість
домбочанин

Ви б “обласні депутати” краще наели порядок з домбоцькими циганами,які роблять безпредєл у домбоках а саме.крадуть у людей і не дають проходу дорогою простим людям пристаютьі бють людей!!!

Марина
Гість
Марина

Туризм на Домбоках…не смішіть!Хіба відкриють школу виживання серед циган та екстрім- екскурсії по циганському таборі!Якісь вибачте ідіоти нащі депутати,лиш наживуть собі проблем,як приїдуть сюди київські діти! А що з робочим персоналом?Їх куди?На Чехи хай їдуть? Взагалі-то,у кожного робочого у цьому закладі є діти вдома,які хочуть і одітися,і хліб з маслом з’їсти! Відкривайте нормальну школу в с.Домбоки!Повірте,дітей нормальних здорових і не циган у них вистачає своїх!Діти цих сімей змушені їхати в сусіднє село Червеньово до школи!І ще….чого ми,жителі Ракошинської с/р змушені давати дітей у Мукачево у спорт гуртки,на плавання,гуртки робототехнік,ходити в місто у спортзал!Приміщення дайте селу,ми знаємо що там відкрити,і як… Показати ще »

Тоня
Гість
Тоня

Не уявляю і не хочу уявляти собі стан і стрес дітей, вихованців Домбоки, які потрапляють в Перечинський інтернат. Це буде дуже тяжко, тому що там є дітки з вадами, які вже звикли один до одного і живуть як одна сім’я. А тут вона різко збільшиться і невідомо як діти будуть реагувати на новеньких. Шкода дітей…


загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...