Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Сьогодні набув чинності закон про протидію домашньому насильству

Сьогодні, 11 січня, повністю вступив в дію закон "Про запобігання та протидію домашньому насильству".

Відповідно до закону, покарання за вчинення домашнього насильства в судовому порядку тепер вводиться у вигляді громадських робіт на термін від 150 до 240 годин або арешт на термін до шести місяців.

Також передбачається і обмеження волі на термін до п’яти років або позбавлення волі на термін до двох років.

При цьому будуть діяти заборони, листування з потерпілою особою, наближення на певну відстань.

У разі ж виявлення фактів домашнього насильства відповідні органи (правоохоронні, управління соцзахисту населення, центри сім’ї і молоді, служби у справах дітей) повинні пропонувати потерпілим звертатися в спеціалізовані центри.

Ще одне з нововведень закону – зменшення мінімального терміну кримінальної відповідальності за зґвалтування неповнолітніх. Зокрема, попередня редакція встановлювала покарання у вигляді позбавлення волі від 10 до 15 років, а за новим законом санкція буде від 8 до 15 років.

Крім того, новий документом встановлюється кримінальна відповідальність за примус до шлюбу. Тепер примус до вступу в шлюб; до продовження примусово укладеного шлюбу; до вступу в співжиття без укладення шлюбу; до продовження такого співжиття; примус до переїзду в іншу країну з однією з вищезазначених цілей караються арештом на термін до шести місяців або обмеженням або позбавленням волі на термін до трьох років.

Відтепер, під термін «домашнє насильство» підпадають усі акти фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, вчинені між колишнім чи теперішнім подружжям чи людьми, які разом живуть чи жили.

Нагадаємо, Які документи знадобляться закарпатцям, щоб розмитнити авто?

Читайте також: Мукачівця затримали за зберігання незаконного обладнання для протиправної діяльності (ФОТО)

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...