Соцстрах дав відповідь, коли нарахують кошти по е-лікарняному

17.10.2021 08:16 674 0
Соцстрах дав відповідь, коли нарахують кошти по е-лікарняному

З початку жовтня заклади  охорони здоров'я сформували вже більше 1,7 млн електронних лікарняних. З яких роботодавці передали до Фонду соціального страхування України на оплату 164 тисячі лікарняних на загальну суму 267, 5 млн гривень. Про це повідомили в прес-службі Мінсоцполітики.

 

У Фонді соцстрахування пояснили, що виплати по електронним лікарняним призначаються через 7 днів після його закриття. Цей термін необхідний для перевірки медичного висновку, на підставі якого формується електронний лікарняний, в якому можуть бути допущені помилки, технічні неточності і вказана недостовірна інформація.

Наприклад, е-лікарняний, створений 1 жовтня терміном на 10 днів, має дату закриття 10 жовтня 2021 і буде вважатися виданими (стане готовим до виплат) з 18 жовтня 2021.

Майте на увазі, що в особистих кабінетах на веб-порталі Пенсійного фонду е-лікарняний може мати статус "готовий до оплати" вже на наступний день після дати закриття, проте брати його до роботи і починати процедуру призначення матеріального забезпечення варто лише на восьмий день", - пояснила начальник відділу матеріального забезпечення виконавчої дирекції фонду Анна Харченко.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України планував ввести електронний лікарняний ще до квітня 2020 року. У лютому 2021 року Верховна Рада підтримала постанову про введення електронного реєстру листків непрацездатності (електронних лікарняних).

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...