Головна » Життя

Скільки платитимуть за народження дитини з 2020 року

Уряду пропонують збільшити допомогу при народженні дитини. Про це йдеться у постанові ВРУ якою у першому читанні затвердили проект бюджету на 2020 рік

Скільки платить держава на новонародженого та як треба змінити механізм нарахування грошей, пише Вusinessua.com

Скільки зараз отримують при народженні дитини?

На кожного новонародженого держава виплачує 41,3 тис. грн. Із них 10,3 тис. грн батьки отримують одразу. Протягом наступних трьох років мають по 840 грн щомісяця. До 2014-го допомога при народженні дитини була диференційованою. Залежала від кількості дітей. Крім того, гроші виплачували протягом 6 років. Так, на першу дитину нараховували 30 прожиткових мінімумів, другу — 60, кожну наступну — 120. Батьки отримували від 25,5 до 124 тис. грн.

Як пропонують змінити допомогу?

Розглядають можливість збільшити виплати при народженні першої дитини до 100 тис. грн. За другу обіцяють 200 тис. грн, кожну наступну — 400 тис. грн. Спочатку батькам виплачуватимуть 25% суми – 25, 50 і 100 тис. грн відповідно. Решту грошей отримуватимуть рівними частинами протягом 3 років.

Часто батьки витрачають дитячі гроші на себе. Як змінити механізм виплати допомоги, щоб не було зловживань?

Підвищувати допомогу при народженні дитини треба. Це один із елементів соціальної політики держави, вважає фінансовий експерт Олексій Кущ.

“Необхідно кардинально змінювати механізм нарахування грошей. За зразок брати досвід європейських країн, де виплати мають жорсткий цільовий характер. Після народження дитини відкривають соціальний рахунок, на який зараховують гроші. Залежно від моделі фінансування його поповнюють раз на місяць чи квартал”, – каже він.

Батьки не зможуть витрачати кошти на будь-що – їжу, алкоголь чи новий телефон. Держава перераховує випадки, коли сім’я може взяти гроші. Наприклад, навчання, лікування, відпочинок дитини. Першочергові фізіологічні потреби новонароджених батьки мають забезпечувати самостійно.

“Держава не має вигадувати, куди дівати свої гроші. Натомість треба сформувати перелік витрат, які пов’язані з народженням дитини. Це може бути як няня, так і навчальні курси, оздоровлення дитини чи пакунок маляти. Треба нараховувати гроші на спеціальний соціальний рахунок. А які витрати першочергові, а які – другорядні, вирішуватимуть батькам. Коли держава окремо виділяє кошти на формування пакунку новонародженого чи послуги муніципальної няні, з’являються елементи корупції, штучності, соціальної несправедливості“, – каже фінансист.

За словами Олексія Куща, за допомогою сучасних фінансових технологій можливо створити систему контролю за цільовими рахунками. Останні варто відкривати у державних банках.

“Батькам доведеться підтверджувати, на що збираються витратити гроші. Треба вводити систему покарань за нецільове використання державних виплат”, – додає експерт.

Якою має бути допомога на дітей?

Допомога має бути адресною. Необхідно розділити родини з високими, середніми та низькими заробітками.

“Люди з середнім достатком можуть відкладати гроші на навчання чи відпочинок дітей. Спектр цільових витрат для людей із низьким достатком треба розширювати. Загалом дитині необхідно не менше прожиткового мінімуму. Неважливо, як вона отримає ці гроші — за рахунок батьків чи допомоги від держави. Припустимо, що сукупний дохід сім’ї з трьох осіб становить 11 тисяч гривень у місяць. Реальний прожитковий мінімум — 4200 гривень. Відповідно на трьох — 12 600 гривень. На дитину держава має нараховувати мінімум 1600 гривень, яких не вистачає. Ці гроші треба виплачувати до повноліття дитини”, – вважає Олексій Кущ.

Є думка, що підвищення допомоги позитивно вплине на народжуваність. Що ще потрібно, щоб у сім’ях українців було більше дітей?

Держава має створювати серйозні механізми довгострокової соціальної стабільності. В Україні не діє накопичувальна пенсійна система, яка дозволили б забезпечити собі старість. Немає якісної медичної, страхової та освітньої систем. Недостатня підтримка молодих сімей у плані житла, доступних кредитів.

“В азіатських чи африканських країнах висока народжуваність пов’язана з культурними, ментальними та релігійними особливостями. Для України, яка відноситься до європейського типу, спрацьовує ефект “благополучної країни”. Люди, коли бачать несприятливі умови, підсвідомо опираються народженню дитини”, – каже фінансист.

Нагадаємо, Мільйонні махінації: заступник мера Ужгорода оформив на третіх осіб, без їх відома, 3 земельні ділянки (ФОТО) ОНОВЛЕНО

Читайте також: На Волині батьки вирішили забрати з дитбудинку свою дівчинку, яка народилась без рук

Будьте в курсі з ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в InstagramЗалишити коментар

avatar
Марія
Гість
Марія

Канешно на сьогоднішній день 860 грн попробуй сходить до лікаря з дитиною. Потім в аптеку, ідеш оформлюеш кредит, ідеш шераз в аптеку і 1 рік гасиш кредит а як другий раз заболіє дитина кажна мама думаю дев’ять гроші на лікарню де взять гроші на кредит. І проскакуе мисель може продать усе дом. І сидиш з сльозами бо ніяка держава не дасть грошей на лікаря і так далі сидиш в декреті за 860грн чоловік робить заплатить за школу за садік за комунальні субсидію то дають то надають то ти ще винен державі хоть узнаеш в грудні місяці як життя в Україні… Показати ще »

Анастасія
Гість
Анастасія

Так не надо рожать если нет денег в семье, и не придется никого лечить и брать кредиты. А то нарожают, а потом ноют как тяжко. Вывод = не рожайте если не способны полноценно обеспечивать, а тем более без этих выплат. Я бы вообще ввела закон, который бы не давал людям в определенных условиях плодиться. Наркоман, убитая хата, пьют, долги, маленькая зп – по закону запретить и всё тут

загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...