Скасовано кримінальне покарання за фіктивне підприємництво та збільшено штрафи за ухилення від сплати податків (Документ)

20.09.2019 09:45 445 0
Скасовано кримінальне покарання за фіктивне підприємництво та збільшено штрафи за ухилення від сплати податків (Документ)
Відповідний законопроект № 1080  щодо внесення змін до Кримінального кодексу України (ККУ) та Кримінального процесуального кодексу України (КПК) щодо зменшення тиску на бізнес підтримали 347 народних обранців. Як йдеться у пояснювальній записці до документа, необхідність його прийняття аргументували тим, що особливості побудови складу злочину, передбаченого статтею 205 КК України, дали підстави для використання аналізованої статті в якості інструменту для зловживань під час притягнення осіб до відповідальності (контролюючі органи використовували вироки та матеріали досудового розслідування (протоколи допиту директора суб’єкта підприємницької діяльності) у якості доказової бази), а також ще низки негативних наслідків у правозастосуванні. Негативні тенденції у вирішенні податкових спорів були спровоковані й поширеним хибним підходом судів до оцінки доказів, наданих контролюючими органами. Відтак, наявність кримінальної відповідальності за фіктивне підприємництво стала одним зі способ тиску на бізнес в Україні. Прийнятий днями Закон передбачає зміни до Кримінального кодексу.  Зокрема, з нього виключать ст. № 205 про фіктивне підприємництво (тобто створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності (юросіб) з метою прикриття незаконної або іншої забороненої діяльності).

Разом із цим, законом внесено зміни до статті 212 ККУ (Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів). Змінами підвищено суми для кваліфікації кримінального правопорушення за ухилення від сплати податків до бюджету. Зокрема, збільшено суми штрафів. Тепер умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності або особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи чи будь-якою іншою особою, яка зобов'язана їх сплачувати, якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у значних розмірах каратиметься штрафом від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НДМГ) або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років (було від однієї до двох тис. НДМГ).

Ті самі діяння, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у великих розмірах потягнуть за собою штрафи від п’яти тисяч до семи тисяч НДМГ з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю до трьох років (було від двох тисяч до трьох тисяч НДМГ) Разом із цим, слід зазначити, що відповідно до нової редакції примітки до статті 212 ККУ, збільшено показники значного, великого та особливо великого розміру коштів, від яких і залежатиме кримінально-правова кваліфікація ухилення від сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів. А саме: значний розмір - 2 млн 881, тис. грн; (було з 960,5 тис. грн) великий розмір - 4 млн 802,5 тис. грн; (було з 2 млн 881,5 тис. грн) особливо великий розмір - 6 млн 345, 5 тис. грн. (було з 4 млн 802,5 тис. грн) Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Саша Клімова

Нагадуємо, Змінення екосистеми: на Закарпатті з’явився південний отруйний павук Читайте також: Студенту із Закарпаття та його друзям світить покарання за бійку у гуртожитку Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!