Скандальний очільник лісового господарства Закарпаття намагається повернутися до влади

28.07.2021 09:44 1963 0
Скандальний очільник лісового господарства Закарпаття намагається повернутися до влади

«Гаманець» дрібних контрабандистів Рахівщини» та  скандально відомий борець за будівництво готельного комплексу «Свидовець» Василь Теличук знову намагається повернутися до влади.

Багато проєктів та порушень, які шкодять екології під його керівництвом супроводжувалися скандалами з журналістами та екологами, але кошти від самовільних рубок і нині годують лісокрада.

Деталі  

Василь Теличук, очолював Ясінянське лісомисливське господарство понад 6 років тому. У листопаді 2020 його звільнив тодішній Голова Державного агентства лісових ресурсів Василь Кузьович, з формулюванням «за некомпетентність і грубі порушення» з посади т. в.о. директора Рахівського лісодослідного господарства. До того Василь Теличук «прославився» з призначенням у Великобичківському лісомисливгоспі, коли разом із першим заступником Закарпатського управління Ігорем Коцуром намагався очолити лісгосп ніби-то з подачі ексочільника ДаЛРУ Андрія Заблоцького. А до Великобичківського він керував Ясінянським лісомисливгоспом по своїм налагодженим схемам. Але у Бичкові з чим прийшов з, тим і пішов, колектив лісгоспу, зустрівши його з бензопилами, не пустив його навіть на поріг.

Додамо

Далі на період карантину його призначили в Рахівський лісгосп. Одразу в засобах масової інформації та в правоохоронних органах його призначення викликало резонанс і шквал критики. Всім відомо, що з подачі Теличука в Ясінянському лісомисливгоспі було допущено незаконних рубок аж на 7 мільйонів гривень! Схеми лісокрада викрили СБУ спільно з ДБР після детального обстеження лісосік і довівши, що тодішнє керівництво держпідприємства привласнило державні кошти  

Але і там він надовго не затримався і був звільнений і почав оббивати пороги Держлісагентства аби його повернули в крісло директора Ясінянського лісомисливгопу.  Однак Василя Кузьовича не змогли переконати компетентні органи на Шота і Теличук просидівши цілий день в грудні 2020 року, так і не дочекався Голову та й поїхав в Закарпаття без омріяного погодження.

Кому не писані закони

Однак лісокрадам закони не писані і вони намагаються повернутися на хлібні місця. Авжеж гроші мають властивість закінчуватися. Наразі гаманець контрабандистів намагається всіма правдами і не правдами стати хоча б лісничим у Ясінянському лісомисливгоспі. Але всі знають що саме з його подачі лісники рубали незаконно деревину та завозили її на ті пилорами які були озвучені тодішнім директором. За правління даного керівника було допущено значна кількість самовільних рубок.

А тут бачимо, що лісу замало потрібно ще і землі собі та близьким наділити потрібно https://www.openforest.org.ua/143640/ 

Доповнення

Востаннє за Василя Теличука писали екологи та журналісти «Наші гроші» про те як Ясінянський та Брустурянський лісгоспи на Закарпатті суцільними рубками знищили майже 50 гектарів карпатських лісів, яким планували надати охоронюваний статус. Про це йдеться в спільному розслідуванні ініціативної групи «Free Svydovets», європейського кооперативу «Longo maï», міжнародної природоохоронної організації «Bruno Manser Fonds» під назвою «Дерева не вміють кричати. Як несталість та беззаконня знищують ліси Українських Карпат». Автори «Текстів» у своєму розслідуванні довели, що в 2019-2020 роках на жодній з ділянок не було жодних ознак ослаблення чи пошкодження дерев. Крім того, за 2018-19 роки Ясінянський лісгосп незаконно зрубав понад 51 га лісу, не провівши необхідної процедури, згідно із Законом «Про оцінку впливу на довкілля». Це говорить про те, що лісники самовільно або з мовчазної подачі головного лісничого управління зрубали незайманий ліс  

Про те як нещадно вирубують легені Карпат детально тут. Цьому ексдиректору присвячено журналістське та екологічне розслідування на 58 сторінок:

Замість епілогу

Поки в лісовому господарстві Закарпаття править анархія знову зазвучало прізвище одіозного лісокрада. Саме управління рекомендує його поставити на посаду в будь-який з лісгоспів Рахівського району. Новина наче град – пробила терпіння лісників та жителів Ясінянської громади. Корупція та старі схеми набридли місцевим і вони не розуміють ким потрібно бути аби дати погодження взяти на роботу заплямованого в корупції та схемах мільйонного розграбування держави.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...