Штори в інтер’єрі: 5 моментів, на які звернути увагу при виборі

05.07.2021 16:55 1117 0
Штори в інтер’єрі: 5 моментів, на які звернути увагу при виборі

Будинки «без вікон, без дверей» бувають лише у загадках. Чи захотів би хтось жити у такому? Звісно, ні. Природного освітлення не буває забагато. Однак проходження світла потрібно якось регулювати. Штори – перевірений засіб для цього.

 

Вони не тільки обрамляють пейзаж у вікні, а й можуть задавати тон всьому приміщенню – від прозорої шовкової невимушеності до темної оксамитової драми. Продумане драпірування на вікнах часто відрізняє завершений інтер’єр від ще не готового. Щоб вибрати штори https://vashinterier.ua/catalog/shtory-v-inter-yeri/ правильно, необхідно врахувати всього кілька нюансів.

 

Висота

Наскільки низько стелитимуться штори, залежить від вимог стилю. У сучасних інтер’єрах, де переважають прямі лінії, краще, щоб драпірування висіло над самою підлогою, не дістаючи до неї кілька сантиметрів. Це також і практично, тому що нижня частина штор менше забруднюватиметься. Для більш класичного і пишного вигляду варто залишити зайві 5-10 см, які спадатимуть на землю на манір театральної завіси. 

Якщо штори на карнизі висять не нарівні з віконним отвором, а трохи вище, навіть до пів метра, стеля у приміщенні також почне здаватися вищою.

Ширина

Загальне правило стверджує, що карниз повинен бути на 20-30 см ширший, ніж віконний отвір. З кожного боку має виступати хоча б 10-15 см «зайвого» карнизу, щоб відкриті штори не застеляли вікно. Самі ж штори радять брати у 1.5-2 рази ширші, ніж вікно, яке вони закривають. Це допоможе їм зберігати елегантний зібраний вигляд, коли вони затягнуті. Утім, ціна за погонний метр може виявитися настільки кусючою, що змусить брати матерію у притик. Але доведеться передбачити хоча б мінімальний допуск, щоб тканина лягала трішки складками.

 

Колір

Вибираючи забарвлення штор, доцільно зупинитися на чомусь, що гармонує з уже наявною у кімнаті гамою. Відтінки не обов’язково мають точно збігатися, проте неподалік повинна бути хоча б якась річ у тон. Нейтральне забарвлення – безпрограшний варіант, але інколи можна ризикнути і обрати щось сміливіше. Яскраві штори нададуть найбільш стриманому простору індивідуальності. Однак і в цьому випадку вони мають з чимось перегукуватися, тому варто ввести інші акцентні деталі такого ж кольору: подушки, пледи, картини, вази тощо.

 

Тканина

Бавовна, шовк, льон, оксамит, синтетика – вибір тканин для штор величезний. Оскільки штори легко знімаються, дехто рекомендує змінювати їх залежно від сезону – взимку вішати драпірування з більш цупких матеріалів, які краще зберігають тепло, влітку – з тонших і прозоріших, які пропускають світло. З іншого боку, часто штори у спеку, навпаки, відіграють роль сонцезахисного екрану, а вночі повинні закривати штучно освітлене приміщення від сторонніх очей чи, якщо це спальня, захищати від «світлового забруднення» назовні. Тому варто враховувати і призначення простору. У лоджії чи холі, скажімо, грайлива напівпрозорість штор буде доречною. Але щоб забезпечити кращу приватність, не варто ігнорувати добротне драпірування.

 

 

Візерунок

Баланс у візерунках на шторах знайти важко: замало – і дизайн може виглядати нудним, забагато – дасться взнаки несмак. Прості візерунки нейтральних відтінків не дозволять впасти у крайнощі. Об’ємні, барвисті і нестандартні малюнки підійдуть тоді, коли вони поєднуються з іншими аналогічними акцентами, розставленими навколо. До речі, вертикальні візерунки штор допоможуть зробити кімнату візуально вищою. 

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!