Щоб приварити на совість: зварювальні апарати для різних матеріалів

11.10.2021 18:33 318 0
Щоб приварити на совість: зварювальні апарати для різних матеріалів

Коли потрібно поремонтувати ясла у хліві, закарпатські ґазди обходяться звичайною дуговою зваркою. А щоб підлатати прогниле днище автомобіля, шукають напівавтомат. Чим же різняться зварювальні апарати?


Напівавтомат 
Сфера роботи напівавтоматів – зварювання тонких листів, кольорових металів і високолегованої сталі. Тим, хто має справу з подібними матеріалами, варто купити зварювальний напівавтомат. Вони бувають і побутовими, і промисловими. У подібному агрегаті в ролі електрода зазвичай виступає зварювальний дріт, який автоматично подається в зону зварювання, хоча можливе і зварювання неплавким електродом. Апарат при цьому переміщують вручну. Зварювання проводиться постійним або імпульсним струмом. 
Ручна дугова зварка
Найпоширеніший у побуті різновид зварювальних апаратів, яким переважно зварюють чорні метали і чугун. Кольорові метали і сплави ним у принципі не забороняється варити, проте можна зіпсувати: легкоплавкі матеріали вигорають, і з’єднання виходить не зовсім якісним. Роль електрода у дуговій зварці відіграє дріт, покритий обмазкою. Плавлячись, дріт з’єднує зварювані деталі, а обмазка (шлак) захищає зварювальну ванну від впливу кисню, сприяючи поліпшенню характеристик дуги і якості шва.
Ручне зварювання у середовищі захисних газів
Проводиться неплавким графітовим або вольфрамовим електродом. Як присадки використовують прути з того ж матеріалу, що й зварювані деталі. Захисним газом найчастіше буває аргон з невеликою домішкою кисню, щоб випалити бруд і оксиди в процесі роботи. Якість шва при такому методі дуже висока, легкоплавкі компоненти сплавів і легуючі добавки не вигоряють, зварювальна ванна захищена від кисню, а утворення шлаку практично виключене.
Контактне зварювання
З’єднувані заготовки або їх ділянки прикладаються одне до одного, розігрівають електрикою до стану пластичного деформування, а потім додатково стискують. Серед великої кількості різновидів контактного зварювання можна виділити точкове, стикове, шовне і рельєфне. Контактне зварювання вимагає хорошої підготовки поверхонь, але придатне для багатьох металів і сплавів та особливо популярне для зварювання тонких листів. Саме цим методом збирають, наприклад, автомобільні кузови на заводах.
Плазмове зварювання 
Джерелом тепла тут слугує плазмовий струмінь, який отримується під час іонізації робочого газу між електродами. Іноді обидва електроди знаходяться у плазмовому пальнику, іноді одним із електродів є виріб, що зварюється. У промисловому виробництві цей спосіб частіше застосовується для плавлення і нарізання, ніж власне для зварювання.
 

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...