Що таке англійська для авіації і як її вчать

23.07.2022 19:57 2096 0
Що таке англійська для авіації і як її вчать

Усім, хто часто подорожує літаками міжнародних авіаліній, доводилося слухати, як розмовляють стюардеси та пілоти. І для більшості пасажирів, напевно, суть цих розмов залишилася незрозумілою. Що не дивно, адже в авіації багато кодових слів та власний сленг. І працівникам авіакомпаній доводиться також складати іспити, перш ніж розпочати роботу.

Курсы авиационного английского

Фото: https://englishprime.ua/kursy-aviatsionnogo-anglijskogo/

У чому особливості англійської мови в авіації

В авіації застосовується фонетичний алфавіт ICAO. Особливість його в тому, що кожній англійській букві надається своє кодове слово. Це дозволяє уникнути плутанини під час радіомовлення.

Англійська для авіації взагалі досить насичена вузькоспеціалізованою термінологією та спеціальним сленгом. Зокрема, для радіозв'язку використовується не стандартна розмовна мова, а спеціалізовані кодові фрази та команди. Тому під час навчання багато часу приділяється розмовної практиці та поліпшення вимови. Щоб співробітники авіакомпанії швидко налагодили комунікацію між собою.

Співробітник (від пілота до диспетчера) може приступити до роботи, якщо його рівень англійської не нижче четвертої за шкалою ІКАО. На цьому рівні студент повинен мати:

  • необхідні фонетичні знання;
  • структурований професійний словниковий запас;
  • розвинена навичка побіжного говоріння та мовної взаємодії.

Які напрями є в авіаційній англійській

Крім стандартних нюансів вивчення англійської (вимова, професійний словниковий запас тощо), на курсах авіаційної англійської студенти знайомляться з одним або всіма (за бажанням) напрямками цього спеціалізованого сегменту мови:

  • аварійні ситуації;
  • бортовий зв'язок;
  • метеорологія;
  • обслуговування літаків різних типів;
  • об'єкти аеропортів;
  • спеціальні коди для пілотів;
  • теорія авіації;
  • теорія навігації.

Як вивчають авіаційну англійську

Авіаційна англійська викладається відповідно до міжнародних стандартів. Після закінчення курсу студент складає іспит на отримання рівня або його підвищення, а також допуск до польотів на міжнародних рейсах.

Часто школи пропонують інтерактивний формат занять з авіаційної англійської для початківців та продовжуючих:

  • вивчається фразеологія радіообміну та вузькопрофільна лексика;
  • можна займатися в аудиторії чи онлайн;
  • практика відбувається за умов штучно відтворених нестандартних ситуацій.

Заняття проводяться відповідно до поточного рівня знань кожного з учнів. Тому, перш ніж розпочати навчання, наставник завжди проводить тестування. Щоб надалі розробити та скласти індивідуальні плани занять. Торкаються англійської для бізнес-авіації та інші аспекти. Основною перевагою навчання у мовній школі є не лише руйнація мовного бар'єру. Але також глибоке вивчення вузькоспеціалізованої термінології та практика на основі професійних тематик.

Які іспити з авіаційної англійської існують

Для здачі цієї категорії англійської існує відразу кілька варіантів тестувань.

  • TEA. Або тест з англійської спеціально для авіації. Був розроблений та офіційно затверджений у Великій Британії. Завдання повністю відповідають усім нормам володіння мовою за шкалою ІКАО для сприйняття на слух. Успішне складання цього тестування підтверджує, що тестований здатний без проблем вибудовувати комунікацію, відповідно до всіх стандартних вимог у рамках цивільної авіації.
  • TELLCAP. Перевіряє рівень знань авіаційної англійської для пілотів та авіаційних диспетчерів, що належать до цивільної авіації. Тестування TELLCAP дозволяє майбутнім спеціалістам визначити власний ступінь володіння як загальною, так і спеціальною авіаційною англійською. Оцінки виставляються за загальноприйнятою шкалою ICAO. Примітно, що цей екзамен має одну цікаву особливість. TELLCAP – це єдине тестування у світі, яке було акредитовано ICAO, але було створене людьми, які не є носіями англійської мови.
  • LPTAP. Це тестування спрямоване на перевірку знання мови авіаперсоналу. Головним чином бортпровідників. Іспит було розроблено на базі стандартних вимог ICAO. Завдання ґрунтуються на матеріалах загальної англійської в контексті авіації, з додатковим застосуванням фразеології радіообміну. Оцінювання результатів проводиться з усіх аспектів рейтингової шкали ICAO, від вимови до взаємодії. Після складання іспиту студент отримує сертифікат.

Майбутні співробітники не допускаються до роботи, якщо їх рівень нижчий від Операційного (четвертого).

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!