Щоб не впускати біженців Польща використовує Українських заробітчан

28.06.2018 21:56 117 0
Щоб не впускати біженців Польща використовує Українських заробітчан
Польське керівництво несправедливо використовує проблему українських мігрантів під час дискусії з Європейською Комісією, щоб не приймати біженців з інших країн.

Про це заявив посол України у Польщі Андрій Дещиця під час дискусії "Україно-польський діалог: труднощі і перспективи" на Міжнародному Форумі Via Carpatia, передає Еспресо.TV.

Одна з проблеми українсько-польських відносин - це заміна поняття заробітчани на трудові біженці. З польського боку і прем’єр-міністр, і народні депутати називають біженцями сотні тисяч українців, які приїхали до Польщі працювати, навчатись та творчо розвиватись.

Андрій Дещиця зазначив, що мав особисто перемовини з цього питання з колишньою прем’єркою Польщі Беатою Шидло декілька років тому.

"Мушу визнати, що певний прогрес у свідомості польських політиків щодо цієї теми відбувся. І буквально вчора я був у Варшаві, коли прем’єр Польщі пан Матеуш Моравєцький, говорячи про міграційну кризу, заявив, що є кілька сот українців зі Сходу. Наголошую: кілька сот! Дослівно він сказав "hopeless and homeless" (безпорадні та бездомні, - прим.).  Насправді згідно зі статистичними даними це 860 українців, які отримали статус біженця у Польщі. Але не забувайте, вони несправедливо використовують цю проблематику під час дискусії з Європейською Комісією, щоб не приймати біженців з інших країн", - додав посол.

На його думку, все більше і більше політиків говорить, що ці українці є рятівним колом для польської економіки. І цей факт визнають як на високому політичному рівні, так і на рівні бізнес середовищ.

Зауважимо, польські посадовці під час дискусій з європейськими чиновниками регулярно розповідають про тисячі українських "біженців", яким Польща буцімто дала прихисток. За даними посольства України в Польщі, за рік статус біженця у Польщі отримали 56 українців. Заяви Польщі про десятки тисяч біженців з України є неправдивими та слугують виправданням перед Євросоюзом у зв'язку з небажанням дотримуватися його міграційної політики, заявила керівник консульського відділу посольства України в Польщі Світлана Криса.

Нагадаємо,  Конституції України 22 роки: як змінювався головний закон країни
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!