Щоб доїхало вчасно: чому перевезення з 3PL-логістикою ефективніші

22.07.2021 20:50 491 0
Щоб доїхало вчасно: чому перевезення з 3PL-логістикою ефективніші

Абревіатура 3PL розшифровується «third party logistics» – логістика третьої сторони. Іншими словами, це передача всіх або частини логістичних операцій третій стороні, яка надає відповідні послуги.

Також 3PL називають логістикою «третього покоління». Вона знаменує перехід від етапу, коли всі турботи зі зберігання і транспортування традиційно лягали на плечі підприємств-виробників або власників товарів, до появи фірм-підрядників, які пропонують повний спектр логістичних послуг. В Україні на цьому ринку надійно зарекомендувала себе Євро-Азіатська Логістична Компанія (ЄАЛК) https://ealc.com.ua/uk/, котра сьогодні виступає як 3PL-оператор, який інтегрує свої процеси в формат 4PL логістики, щоб надавати логістичні послуги більш високого рівня.

Для порівняння треба розуміти, що:

1PL логістика – односторонній процес, коли підприємство, яке виробляє товари чи володіє ними, проводить всі логістичні операції власними силами: зберігає на власних складах, перевозить власним транспортом.

2PL логістика передбачає залучення другої сторони – підрядника, який виконує якусь одну логістичну операцію. Він може надавати послуги вантажних перевезень або оренди складських приміщень, бути митним брокером, тощо.

3PL логістика вводить у гру компанії, які надають всі необхідні клієнту логістичні послуги. При цьому вони можуть мати як власні автопарки і складські комплекси, так і орендувати їх у субпідрядників, намагаючись виконати всі операції якомога більш ефективно і недорого. 

Маленькі, середні і навіть великі підприємства отримують значну вигоду, стаючи клієнтами 3PL-оператора.

 • Непотрібно витрачати значні кошти на розбудову власної транспортно-складської структури, натомість звільнені ресурси можна спрямувати на розвиток основної діяльності.
 • Не доводиться організовувати окремо кожен етап логістики, залучаючи кількох підрядників.
 • Більш надійна гарантія якості виконаних робіт порівняно з замовленнями послуг у різних фірм.
 • Менше часу витрачається на виконання логістичних операцій.
 • Єдиного підрядника легше проконтролювати.

На відміну від звичайних перевізників, 3PL-провайдери виконують весь комплекс робіт, необхідних для просування товару ланцюгом поставок. Великі оператори, у тому числі Євро-Азіатська Логістична Компанія, забезпечують своїм клієнтам комфорт як внутрішніх, так і міжнародних перевезень: вантажівками, авіатранспортом, кораблем чи залізницею. Спектр надаваних послуг включає:

 • Логістичний аудит
 • Крос-докінг – відвантаження товарів через склад, виключаючи розміщення на довгострокове зберігання
 • Фулфілмент для інтернет-магазинів – повний комплекс логістичних операцій з моменту оформлення замовлення покупцем і до отримання ним покупки
 • Холодну логістику – перевезення охолодженої та замороженої продукції
 • Митно-брокерські послуги
 • Зберігання і складські послуги

На складах ЄАЛК використовуються сучасні IT-технології – WMS і TMS системи. Система WMS Logistic Vision Suite забезпечує автоматичне управління складськими процесами, що знижує вплив людського фактору та ймовірність помилок. Ця система має інтегровану систему TMS  (Transportation Management System), яка дозволяє автоматично планувати маршрути та контролювати їх дотримання. Завдяки автоматизації на всіх етапах логістичного процесу працює злагоджений механізм, кожна деталь якого виконує свої функції максимально ефективно – швидше та з більшою точністю.

Наступним рівнем розвитку логістичних компаній є 4PL-логістика. Компанії цього рівня виступають посередниками між виробником і одним чи кількома його партнерами, інтегруючи всі підприємства, які задіяні у ланцюзі поставок вантажів. Провайдери 4PL можуть  брати на себе функції служб постачання, використовуючи системи, які автоматично вираховують, наприклад, потребу торгових точок компанії-клієнта в товарних запасах. Вони беруться також за аналіз збуту товару і навіть видачу рекомендацій стосовно коригування виробництва. Таким чином, логістична фірма інкорпорує функції консалтингової.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...