Що взяти з собою в гори: список необхідного спорядження для туриста і кемпера

02.09.2021 14:28 643 0
Що взяти з собою в гори: список необхідного спорядження для туриста і кемпера

Піші походи і відпочинок на природі набувають все більшої популярності. Щоб подорож принесла менше незручностей, взяті з собою речі повинні бути функціональними, легкими і міцними. 

Краще продумати все заздалегідь, щоб не забути щось важливе або, навпаки, не взяти щось незручне, громіздке і зайве.

Варто скласти список речей загального користування і розподілити їх між членами групи. Таким чином, не доведеться носити на собі зайвого. Аптечку також можна укомплектувати одну на всіх. Вирішіть, хто де буде спати, щоб не брати зайвих наметів.

Рюкзак 

На деяких предметах туристичного спорядження можна зекономити, але на рюкзаку – не варто. Його потрібно буде носити більшу частину часу, і якщо він виявиться незручним або порветься у найбільш непідходящий момент, це може зіпсувати похід. Краще вибрати дорожчий аксесуар відомої фірми, який прослужить довше. Відрегулювати рюкзак потрібно так, щоб знизити навантаження на спину, перенісши основну вагу на стегна. Для походу на 2-3 дні цілком підійде середній рюкзак об’ємом 40-60 літрів.

Намет

Якщо похід передбачає ночівлю, без намету не обійтися. Не варто економити на його розмірі. Краще взяти тримісний намет на двох, щоб у ньому було достатньо місця для комфортного сну і розміщення речей на випадок дощу. Будь-яку зайву вагу доведеться нести на собі, тому намет ліпше вибирати легший, але з індексом водостійкості не менше 3000 PU. Замість ковдр і покривал беріть індивідуальні спальні мішки – вони займають менше місця. Знадобиться також туристичний килимок, який стелять під спальник для кращого збереження тепла.

Одяг

Він має бути комфортним. Найкраще – купити спеціальний одяг для туризму, який захищає за будь-яких умов, наприклад, у Екстрім Стайл. Навіть для літньої подорожі знадобляться речі, які закривають все тіло, інакше кущі і дерева подряпають шкіру, та й комахи матимуть легший доступ. Обов’язково беріть термобілизну, теплі речі і запасний комплект одягу, який знадобиться, якщо ви промокнете або забруднитеся. У тривалих походах потрібна і запасна пара кросівок. Екіпірування рекомендують обробляли репелентами від комарів, кліщів і павуків.

Посуд і їжа

У поході зручним буде металевий посуд – він не розбивається і не ламається. Забудьте про одноразовий, він засмічує довкілля, і з нього важко їсти на природі, особливо гаряче. Для себе беріть одну глибоку миску, термокружку, ложку, вилку і складний ніж. У кожного мають бути сірники і запальничка. На всю групу розподіляють одну сокиру, саперну лопатку, каструлю чи легкий казанок, ухват для гарячого, дошку для нарізання, черпак, консервний ніж.

З їжі потрібно брати продукти тривалого зберігання: картоплю, крупи, макарони, консерви, в’ялене м’ясо і енергетичні батончики для перекусів, а також каву, чай, цибулю, сіль. Щоб не лишитись голодними і спраглими, прорахуйте наперед кількість прийомів їжі, на які треба розрахувати продукти, і визначте місця на маршруті, де можна поповнити запаси води.

Гігієна

Для економії місця гігієнічні засоби краще брати у мініупаковках. Зібрати досить найнеобхідніше:

  • Зубну пасту і щітку
  • Мило у мильниці
  • Рушник
  • Антисептик для рук
  • Вологі серветки
  • Туалетний папір

Жінкам можуть знадобитися засоби менструальної гігієни. Для краси – принаймні гребінець і резинка, а косметичку краще залишити вдома.

Аптечка

Ліки у поході можуть і не знадобитися, але буває, що вони рятують життя. Оцінюйте ризик, відштовхуючись від умов, у які потрапите, та індивідуального стану членів групи. Для дикого походу в ліс і гори знадобиться повна аптечка невідкладної допомоги:

  • Комплект бинтів і пластирів
  • Дезінфікуючий засіб
  • Антигістамінний засіб для внутрішнього застосування
  • Місцевий протиалергійний засіб
  • Активоване вугілля
  • Жарознижуюче і знеболююче
  • Еластичний бинт
  • Пінцет для витягування скалок та кліщів
  • Засіб проти опіків
  • За спекотної погоди - сонцезахисний крем
  • Якщо є вірогідність укусів змій або павуків, варто взяти протиалергійний засіб для внутрішньом’язових ін’єкцій (дексаметазон або епінефрин)

Якщо похід передбачається у більш-менш людних місцях, куди швидка допомога зможе доїхати за пів години, достатньо взяти пластир, бинт, сорбенти, знеболююче, антисептик і протиалергійний засіб.

Необхідні дрібниці

Щоб не загубитися у незнайомій місцевості, знадобиться навігатор. За непередбачуваних обставин у далекому поході виручать аналоговий компас та карта місцевості. Не треба забувати про міцну мотузку і карабіни. Трекінгові палиці можуть допомогти добряче зекономити сили під час підйому в гори. В темну пору доби стане у нагоді ліхтар. Голка з ниткою, ножиці, скотч і суперклей врятують, якщо щось зламається чи порветься. Для всіх електронних приладів, без яких сучасна людина не мислить свого життя, потрібно взяти запасні батарейки, акумулятори або павербанки.

Читайте також:

Теги: Туризм
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!