Що тепер буде з нещепленими дітьми: батьки панікують через щеплення

14.09.2018 22:44 23 0
Що тепер буде з нещепленими дітьми: батьки панікують через щеплення
Днями МОЗ і Міносвіти знову звернули увагу місцевої влади на закон, за яким діти без щеплень не можуть відвідувати школи і дитячі садки. В офіційному листі відомства пояснили, що останні п'ять років в країні "напружена епідемситуація" (наприклад, цього року охоплення вакцинацією на Рівненщині становило лише 25%), а тому попросили взяти під контроль організацію обов'язкової вакцинації. Нагадаємо, до 6 років діти повинні отримати близько семи щеплень від десяти хвороб. Ще три щеплення повторюють в 6 років. При цьому невакцинованій дитині заборонено ходити на уроки. Виняток можуть зробити, якщо сам учень повністю здоровий, а епідемситуація в країні в нормі. А ще тим, кому протипоказані щеплення, але при наявності відповідної довідки. Однак допускати чи ні таку дитину до занять, вирішуватиме медкомісія з власне лікаря-педіатра і головного лікаря медустанови.

Права не порушені

Лист чиновників вже викликав хвилю обурення серед батьків, які з різних причин не хочуть робити щеплення своїм дітям.
"У школі заявили, що син не може ходити на уроки. Посилаються на відсутність у нього щеплень", – подібними повідомленнями рясніють чимало батьківських форумів.
Противники вакцинації висловили і думку про те, що заборона на відвідування уроків порушує конституційне право на освіту. Але як з'ясувалося, це не так.
"Відповідно до третьої статті Конституції, не освіта, а "життя і здоров'я людини – найвища цінність". Дитина ж без щеплень може бути небезпечна для інших і сама ризикує заразитися в колективі. Забороною держава захищає і суспільство, і саму дитину", – розповів юрист Олег Юдін і додав, що хоча право на освіту і є у всіх, але реалізується воно за певною процедурою: наданням тієї ж довідки про щеплення.

Вакцини є

Інші батьки не проти щеплень, але мають упередження до певних вакцин:
"Хочемо вести до садка, згодні на британські щеплення – але їх в місті немає, тільки індійські. Ми їх боїмося, від них діти температурять тижнями. До садка, відповідно, не пускають".
Експерти заспокоюють панікерів.
"І ті, і інші для нас закуповує UNICEF – там дуже суворі стандарти якості, безпеки та ефективності препаратів. Хоча індійські і європейські вакцини розрізняються за складом і впливу на організм, але однаково відповідають всім нормам", – розповів нам експерт Громадської ради при Міністерстві охорони здоров'я Євген Гончар.
Водночас, за даними МОЗ, вакцин для щеплень "за календарем" в країні вистачає – вони для всіх малюків безкоштовні.

У світі: заборони і штрафи

Наприклад, в Італії вакцинація дітей – обов'язкова умова для відвідин державного дошкільного закладу або школи. Батьки зобов'язані завчасно надавати довідку про щеплення, а відмовлятися від щеплень заборонено. Більш того, якщо без поважних причин дитина пропустив календарне щеплення, то батьки заплатять штраф. У Німеччині всі дитячі сади повинні повідомляти до органів охорони здоров'я, якщо батьки не подали довідку про консультації щодо вакцинації своїх дітей. У Франції ухвалений новий закон про вакцинацію, згідно з яким всім дітям, які народилися 1 січня цього року і пізніше, необхідно робити 11 обов'язкових щеплень згідно з календарем вакцинації. Вакцини від дифтерії, правця та поліомієліту завжди були обов'язковими у Франції, тоді як вісім інших – від коклюшу, гепатиту В, кору, паротиту та краснухи – лише рекомендовані. Станом на 1 січня 2018 року додаткові вісім вакцин набули статусу обов'язкових. У США практично у всіх штатах діє обов'язкова вимога зробити всі щеплення за календарем перед початком відвідування школи або садка. Лише в деяких штатах є винятки. А ось в Австралії все ще жорсткіше. Там із січня 2016 року запроваджена політика "немає щеплень – немає соціальної допомоги на дитину" ("No Jab, No Pay" Policy). Ну і, само собою, діє закон про те, що дошкільні установи можуть відвідувати тільки діти, яким зробили всі планові щеплення. У Сербії вакцинація обов'язкова – для "відмовників" передбачені штрафи 500-100 євро. А в Норвегії і Канаді щепитися можна на свій розсуд. При цьому охоплення вакцинацією населення в обох країнах – 98%. Нагадаємо,  Нещепленим дітям заборонили ходити в дитсадки та школи (ДОКУМЕНТ)
Теги: Освіта
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...