Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Що мають знати закарпатці про Страсний тиждень

Що варто зробити з понеділка до суботи.

Уже сьогодні почався останній тиждень посту. Страсний тиждень наближає нас до Великодня. Що ж варто зробити за ці п’ять днів, аби очищеним зустріти Воскресіння Хрестове?

Страсний тиждень, або Седмиця, присвячений спогадам про останні дні земного життя Ісуса Христа, Його стpaждaнням на хресті, cмepті та пoхoвaнню. Кожен день Страсного тижня церква називає Великим. У ці дні в храмах проходять служби. Священики читають молитви і розповідають парафіянам про останню путь сина Божого.

Піст на Страсному тижні – найсуворіший. Але є певні правила, які стосуються не тільки їжі, але й внутрішнього стану людини. Важливо також молитися, причащатися, сповідатися, не лаятися й не лихословити.

У Чистий Четвер закарпатці наводять лад у власних оселях й уже починають фарбувати писанки. Усі справи варто поробити до Страсної п’ятниці, адже саме цього дня не можна робити хатню роботу. До слова, Страсна п’ятниця – єдиний день у році, коли не правиться Служба Божа. Тільки вечірня, коли виносять плащаницю. Уже після служби закарпатські господині зачасти печуть Паски. У суботу тривають останні підготування перед Великим святом. Тож, протягом Страсного тижня зберігайте у спокої свої думки й готуйте тіло й душу до Великодня.

Автор: Марія Кочмарь

Нагадуємо: За підрахунками майже 94 % бюлетенів на Закарпатті з великим відривом лідирує Володимир Зеленський

Читайте також: Загальні результати голосування по Україні — дані ЦВК

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram


загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...