Що чекає закарпатців у жовтні: переведення годинників, потепління і перевірки бізнесу

30.09.2018 21:02 153 0
Що чекає закарпатців у жовтні: переведення годинників, потепління і перевірки бізнесу
Так, очікується, що погода на початку жовтня буде радувати сонцем і теплом, а ось тарифи на газ для населення можуть знову переглянути. Сайт "Сегодня" розповідає, що принесе жовтень. Буде на один вихідний більше У жовтні українців чекає на один вихідний день більше. У неділю, 14 жовтня, країна відзначатиме День захисника України, тому понеділок 15 жовтня також буде неробочим. Так, українці зможуть відпочити три дні поспіль – з 13 по 15 жовтня. В цілому, в жовтні буде 9 неробочих днів. Бізнес почнуть посилено перевіряти і штрафувати Вже з жовтня українському бізнесу загрожують великі перевірки та штрафи за порушення трудового законодавства. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман на початку вересня заявив, що величезна частина української економіки перебуває в тіні,в зв'язку з цим було прийнято рішення посилити перевірки.
"Через місяць, в жовтні, ми почнемо застосовувати всі норми, дані нам законом, для того, щоб захистити права працюючих людей і відновити соціальну справедливість. Ніхто нікому не давав права своєю безвідповідальністю залишати людей без пенсії", – сказав Гройсман.
У Кабміні кажуть, що першими під підозрою виявляться ті компанії, де всі співробітники отримують мінімальні зарплати, тому що, за офіційними даними, на 1 серпня 2018 р середня зарплата по країні складає 9170 грн. Проводити перевірки будуть інспектори Держпраці, які після цього будуть накладати штрафи. Нагадаємо, що за січень-липень 2018 р податківці в Україні викрили 8,8 тис. підприємців, які вели "тіньову" діяльність. Ціни на газ можуть вирости

Ще в кінці серпня Кабінет міністрів України продовжив дію спеціальних зобов'язань з продажу природного газу за зниженою ціною. Це означало, що ціни для населення залишалися стабільними протягом всього вересня.

Термін дії постанови закінчувався 1 жовтня. Однак днями Кабінет міністрів продовжив спеціальні зобов'язання для "Нафтогазу України"до 18 жовтня2018 року, знову відтермінувавши підвищення тарифів.
Як відомо, Україна продовжує переговори з Міжнародним валютним фондом про підвищення цін на газ. Переговорний процес триває з липня 2017 року. МВФ наполягаєна підвищенні ціни газу для населення, яке, за різними оцінками, може скласти від 30до 60% у зв'язку зі зростанням цін на міжнародних ринках, тоді як Кабмін вважає такерізке підвищення невиправданим. В ході візиту місії МВФ до Києва у вересні було досягнуто принципової домовленості про поступове зростання цін на газ, але самітарифи ще не оголошені.

Таким чином, після 18 жовтня тарифи для населення все ж можуть змінитися.

А ось для промисловців вони точно підвищаться "Нафтогаз" з 1 жовтня збільшить ціну на газ, що відпускається промисловим споживачам на умовах передоплати, на9,7% (на 1189,2 грн) у порівнянні з вереснем - до 13 438,8 грн за тисячу кубометрівгазу.

Вступлять в силу нові правила оформлення лікарняних

За даними Фонду соціального страхування України, з 1 жовтня почне діяти нова форма заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення застрахованимособам і окремих виплат постраждалим на виробництві для оплати лікарняних. Заяву-розрахунок можна буде відправити в електронному вигляді і з цифровим підписом.

"Відповідно до прийнятого порядку, оформлена заява-розрахунок може бути передана роботодавцем і прийнята Фондом соцстрахування в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису", – відзначають в ФССУ.

Оформляти і подавати документ до робочого органу виконавчої дирекції Фондусоціального страхування України або його відділення повинен роботодавець. Увідомстві зазначають, що це дозволить запобігти можливим помилкам при визначеннірозміру допомоги та страхових виплат. Потрібно буде перевести годинники

Цього року українцям потрібно буде перейти на зимовий час вже близько 4 ранку в нічз 27 на 28 жовтня. Стрілки годинника потрібно буде перевести на годину назад.

Нещодавно ми розповідали про те, що Україна слідом за Євросоюзом планує відмовитися від переведення годинників на зимовий/літній час, тому що цяініціатива себе вже давно зжила.

На початку жовтня повернеться бабине літо Зараз погода в Україні істотно зіпсувалася - дощі, різке похолодання, сильні вітри. Але,за прогнозами синоптиків, вже на початку жовтня в країну може повернутися бабинеліто. На початку місяця температура повітря підніметься до + 18-22 градусів тепла.Також очікується, що погода в основному буде сонячною і сухою. Так, синоптики зазначають, що в цьому році буде два бабиних літа. Одне довелосяна період з 15 по 25 вересня, друге - з 4 по 10 жовтня. Правда, вже з другої половини жовтня в країну нагрянуть заморозки. Нагадаємо, Прийнято новий закон про митницю: українцям розповіли, що зміниться на кордоні  
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...