Головна » Економіка

Ще один податок? – У ВР пропонують запровадити податок на обмін готівкової валюти

Платниками збору стануть уповноважені установи, визначені в ЗУ «Про валюту і валютні операції», та їх структурні підрозділи, які здійснюють операції з купівлі іноземної валюти у готівковій формі.

Відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді України.

Йдеться про документ № 2208 “Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження загальнодержавного збору на розвиток спорту”.

Зокрема, проектом закону пропонується запровадити податок на обмін валюти в готівковій формі, який буде спрямовуватися на розвиток спорту.
Водночас, документ передбачає і встановлення відповідальності платників збору за здійснення операцій з купівлі іноземної валюти в готівковій формі без видачі розрахункових документів.

Так, Податковий кодекс пропонують доповнити новою статтею 120-3 такого змісту:

«Стаття 120-3. Ненадання платниками збору на розвиток спорту розрахункового документа
Ненадання платниками збору на розвиток спорту першого примірника розрахункового документа при здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти у готівковій формі або надання такого документа не на повну суму – тягне за собою накладання штрафу у розмірі 100 відсотків суми операцій з купівлі іноземної валюти, здійснених платником збору без надання розрахункових документів», – йдеться у тексті законопроекту.

Згідно з документом, об’єктом оподаткування збору на розвиток спорту стануть операції з купівлі іноземної валюти у готівковій формі. А базою оподаткування збору на розвиток спорту є сума операцій з купівлі іноземної валюти у готівковій формі.
Ставка збору на розвиток спорту становитиме 1 відсоток від операції з купівлі іноземної валюти у готівковій формі.

У разі прийняття цього рішення, при здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти у готівковій формі платника збору зобов’яжуть нараховувати та перераховувати збір на розвиток спорту на рахунки головних управлінь Казначейства не пізніше наступного робочого дня.
Також, платники збору до 20 числа місяця, що настає за звітним, подаватимуть до контролюючих органів декларацію (звіт) про нарахування та сплату збору на розвиток спорту при здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти у готівковій формі за формою, встановленою у порядку.

“Національний банк України подає до контролюючих органів інформацію, зокрема, про найменування, ідентифікаційний код, адресу щодо:
268-2.5.1. банків, які отримали банківську ліцензію;
268-2.5.2. небанківських фінансових установ, які отримали ліцензії Національного банку України на здійснення валютних операцій, яким, зокрема, дозволяється здійснювати валютні операції з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі;
268-2.5.3. операторів поштового зв’язку, які отримали ліцензії Національного банку України на здійснення валютних операцій, та надають фінансові послуги з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі”, – йдеться у тексті законопроекту.

Разом із цим, слід зазначити, що документ, у разі його прийняття, передбачає розробку та затвердження Кабміном відповідних нормативно-правових актів, а також приведення у відповідність до цього Закону існуючих.

Саша Клімова

Нагадуємо, “Почому пальма?”: в Мукачеві зафіксували незвичайний багаж (ВІДЕО)

Читайте також: У столиці знайшли труп працівниці Укрзалізниці з відтятою головою (ВІДЕО)

ЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Залишити коментар

avatar
ніу
Гість
ніу

То буде для всіх чи лише для бідняків


загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...