Щаслива випадковість: на Сумщині бойовий снаряд не зірвався у школі через застряглу голку (ВІДЕО)

02.09.2021 17:25 423 0
Щаслива випадковість: на Сумщині бойовий снаряд не зірвався у школі через застряглу голку (ВІДЕО)

Небезпечну знахідку виявили у шкільному музеї у Сумах, робочий снаряд часів другої світової міг здетонувати у будь-яку хвилину.

Поруч з вибухівкою впродовж багатьох років, щодня проходило чимало учнів. Однак виявили боєприпас лише зараз, готуючи заклад до нового навчального року.
 

Новий директор помітив підозрілий експонат поміж інших, що власне і сталої запобіжником ймовірної трагедії у шкільному музеї.
Серед експонатів й гільзи, фугас, міни часів Другої Світової війни, скільки вони тут точно не відомо, але щонайменше 60 років.

Варто зазначити, що шкільний музей розташований в окремому приміщенні, поряд зі школою. Нового директора, завдяки якому вдалося виявити бойовий снаряд, призначили на посаду 2 місяці тому. Саме він, коли готував школу до першого вересня, звернув увагу, що один снаряд був із наконечником, після чого одразу викликав поліцію. Вибухотехніки приїхали та приголомшили – снаряд справді бойовий і може будь-якої миті здетонувати.


«Снаряд містив вибухонебезпечну речовину, підривач, але голки підривача вони не знайшли. Скоріш за все, вони сказали, що голка пішла всередину, але не дійшла, власне, якимось чином її заклинило, тому не відбувся вибух», - розповідає директор Богдан Сюркало.Площа ураження такого снаряду 25 метрів. Тож під час того, як вибухотехніки його виносили з музею, школярів евакуювали. Ну і після такої новини шоковані  діти та батьки.


«Це несподівано і дивно, що раніше цього було не помічено. Як так? І говорили, що перевіряли перед навчанням весь заклад і нічого не знайшли. Ну, респект нашому директору, що він знайшов», - кажуть батьки школярів.Після інциденту вибухотехніки перевірили інші експонати - вони безпечні. Тим часом обласне управління освіти підготувало листа до поліції, щоб найближчим часом фахівці перевірили всі навчальні заклади, де є зокрема ТИРи, кабінети захисту України, та шкільні музеї.

Читайте також:

Теги: Відео
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...