Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Розібрати не можна, вивезти: після 25 травня авто на єврономерах доведеться вивозити з України (ЗАКОН)

На які нововведення слід очікувати власникам автівок на іноземній реєстрації з 25 травня?

Суми майбутніх штрафів для власників так званих “євроблях” вражають – максимум 170 тисяч, а також вони залежатимуть від терміну на який прострочено перебування авто в Україні. При цьому, уникнути штрафу, розібравши “євробляху” або заявивши про її викрадення, не вдасться, якщо авто значиться у відповідних базах митників.
Такі нововведення передбачені змінами до Митного кодексу України, що посилюють відповідальність за порушення режимів транзиту та тимчасового ввезення авто на іноземній реєстрації.
З 24 травня 2019 року до Кодексу будуть внесені зміни, передбачені пунктами 7 і 8 розділу I Закону України “Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України“від 8 листопада 2018 року N 2612-VIII, які  25 травня 2019 року набудуть чинності.
Слід зазначити, що згаданими змінами передбачено, зокрема, наступне:
– якщо водія за кермом машини в режимі транзиту зупинять:
– на наступну добу після закінчення терміну законного перебування на території України, він може відбутися попередженням або штрафом у 170 гривень (10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ).
– від однієї доби до 10 діб – 3400 гривень,
– від 10 до 20 діб – 8500 гривень,
– від 20 до 30 діб – 85 000 гривень,
– порушення терміну понад місяць – штраф в 170 000 гривень або конфіскація автомобіля за рішенням суду.
Разом із цим, за порушення режиму тимчасового ввезення штрафи будуть більшими:
850 гривень – до 3 діб,
5100  гривень  – від 3 до 10 діб,
17000  гривень  – від 10 до 20 діб,
85000  гривень –  від 20 до 30 діб,
більше 30 діб – 170 000  гривень або конфіскація автомобіля.
При цьому, вартує звернути увагу й на те, що не вирішить питання відповідальності і розбирання або втрата такого автомобіля. Не варіант для так званих “євробляхерів” і повідомити про викрадення авто.Це не означатиме автоматичного скасування штрафу. Крім того, відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про злочин передбачена Кримінальним кодексом. Крім того, за вчинення цих дій штраф становитиме – 170 000 гривень. Втім, це стосується лише тих, хто ввозив авто на своє ім’я та фігурує у відповідних митних базах.
До уваги читачів сайту “ПЕРШИЙ.com.ua” публікуємо текст згаданих пунктів 7 і 8 розділу I Закону України “Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України” N 2612-VIII:
Саша Клімова
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram

загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...