Ротавірус: на Закарпатті виявили випадки небезпечної інфекції

27.12.2021 16:15 2537 0
Ротавірус: на Закарпатті виявили випадки небезпечної інфекції

На Великоберезнянщині поширився ротавірус. Наразі госпіталізовано 12 дітей віком до 17 років. Швидкі тести підтвердили наявність ротавірусної інфекції. Стан пацієнтів задовільний, перебіг захворювання медики кваліфікують як легко-середній. 

Про це повідомили у Закарпатській ОДА. Загалом до закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу пацієнтам Великоберезнянської, Дубриницько-Малоберезнянської та Ставненської територіальних громад, з ознаками шлунково-кишкових розладів звернулася 71 людина, серед них 31 дорослий та 40 дітей.

Ротавірусна інфекція (ротавірусний ентерит) є найчастішою причиною тяжкої діареї, нерідко смертельної, особливо у немовлят і маленьких дітей.

Експерти вважають, що найімовірніший шлях зараження закарпатських пацієнтів – водний, додатково може приєднуватися контактно-побутовий. Щоб виявити збудник, від захворілих збирають необхідну інформацію, а із трьох водозаборів смт. Великий Березний взяли проби води. 

Поки триває дослідження, прийняли рішення провести додаткове хлорування води у Великому Березному. Для громади це означає, що найближчі два дні не можна споживати сиру воду з крана. 

Симптоми та профілактика

Людям радять ретельно стежити за гігієною рук та чистотою предметів, до яких торкаються.

Як зауважують у Центрі громадського здоров’я МОЗ України, майже кожна дитина у світі до 5-річного віку заражається ротавірусом принаймні один раз.

Ротавірус дуже заразний, захворіти можна після потрапляння до організму менше 100 вірусних частинок. Ще кілька десятиліть тому про цю недугу ніхто не знав, а у захворілих осіб діагностували гастроентерит. Відкриття ротавірусу пов’язано з ім’ям Рут Бішоп, якій 1973 року вдалося виявити вірусні частинки в епітеліальних клітинах дванадцятипалої кишки пацієнтів.

Джерелом ротавірусів є людина. Інфікування відбувається фекально-оральним шляхом як безпосередньо, так і під час контакту з поверхнями і предметами, що могли бути забруднені: іграшками, підлогою, меблями, одягом, а також під час їжі.

Хворобу реєструють протягом усього року. Особливістю її як вірусного гастроентериту є підйом в осінній період з подальшим наростанням у зимово-весняний.

Симптоми захворювання переважно з’являються через два дні. Блювота й діарея можуть тривати 3-8 днів. Особливо небезпечними для немовлят і маленьких дітей є додаткові симптоми (втрата апетиту, зневоднення).

Методами профілактики ротавірусної інфекції є дотримання правил особистої гігієни та вакцинація.

Вакцина захищає від ротавірусних гастроентеритів і розвитку тяжких форм захворювання. ВООЗ рекомендує вводити першу дозу ротавірусної вакцини якомога швидше після 6-тижневого віку. В Україні щеплення проти ротавірусної інфекції відносять до рекомендованих, тобто вакцинуватися можна власним коштом.

ВООЗ наголошує, що використання ротавірусних вакцин має бути частиною всеосяжної стратегії боротьби з діарейними захворюваннями з розширенням профілактики (сприяння ранньому і виключно грудному вигодовуванню, миття рук з милом, поліпшення водопостачання та санітарії).

За останні 10 місяців в Україні зареєстровано 2 450 випадків ротавірусного ентериту, зокрема 2 325 — серед дітей до 17 років. За такий самий період минулого року було зареєстровано 8 869 та 8 465 випадків відповідно.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!