Родзинки Закарпаття про які ви й не здогадувалися (ФОТО)

27.09.2019 22:36 958 0
Родзинки Закарпаття про які ви й не здогадувалися (ФОТО)

Метелики-колібрі

Побачити цю унікальну чи то пташку, чи то комаху можна у селі Буківцьово, що на Великоберезнянщині. "Метелики-"колібрі" за своєю поведінкою дуже схожі на пташок колібрі: вони «зависають» над квітами. Правильна їхня назва – бражник. Таке зависання у повітрі є можливим завдяки унікальній особливості будови тіла. Ці метелики – найшвидші. І можуть "розганятися" у польоті до 50 кілометрів на годину. Як тільки восени починають зникати квіти, метелики, що мігрують, готуються до перельоту. Коли вони відлітають у теплі краї, то там безпосередньо дають покоління і вже лише наступне з народжених там повертається назад. Як запам’ятовують, куди летіти, і як вибирають собі маршрут – достеменно невідомо. Це ще одна загадка природи.

Оленяча ферма біля Хуста

Це господарство поблизу с.Іза, яке існує з 1987 року – єдине в Україні. Розташоване за 15 км від Хуста, неподалік с.Липча. Ферма унікальна тим, що там тварин розмножуюють не заради м’яса чи шкіри, а задля мандрівників, які бажають наблизитися до матінки-природи, а також для того аби отримати видобутки анти-ракового медпрепарату – пантокрину Пантокрин – тонізуючий засіб, який застосовують при перевтомі, неврастенії, неврозах, слабкому серцевому м’язі, гіпотонії.

Ужгородські провулки

З центральної вулиці Корзо відходять вузенькі провулки. Вони є зовсім непомітними, і вхід до них губиться серед будинків. Хтось може сказати: що в них особливого? У провулках є кав’ярні з найсмачнішою кавою в Ужгороді, в них краще за все відчувається дух міста. Таких відгалужень від Корзо є три, кожне по-своєму цікаве.

Печера Молочний камінь у Карпатському біосферному заповіднику

Екостежка до печери Молочний камінь знаходиться у Карпатському біосферному заповіднику й починається в селі Велика Уголька. Маршрут цікавий з декількох причин. По-перше, він чимось закінчується, в даному випадку печерою. А по-друге, вся стежка проходить через незайманий буковий праліс, внесений до світової спадщини ЮНЕСКО (в Україні всього 4 таких об'єкта). Це справді унікальне місце. Сюди важко дістатися, під'їзна дорога дуже погана, і протягом року на стежку виходить лише декілька тисяч туристів. Перепад висот - 400 метрів. Для огляду печери обов'язково візьміть ліхтарик, без нього ви не побачите потоки з вапняку, що дали назву печері. У печері є секретний хід, який не так просто знайти: він веде на другий поверх і закінчується ще однією кімнатою, але туди ми не намагалися пробратися. Загальна довжина печери - 92 метри.

Винний підвал

Середнянські підвали – досі одне з головних місць у переліку «must seen» на Закарпатті, тут визрівають вина єдиного державного винзаводу, який сьогодні працює і випускає продукцію. Підземелля були зведені полоненими турками спочатку як фортифікаційні, а згодом почали використовуватися як винні. Середнянські підвали - найстаріші в Україні, вони занесені ЮНЕСКО до десятки найкращих винних підвалів Європи. Нагадуємо, На Рахівщині загинула шестирічна дитина Читайте також: Плануйте маршрути завчасно: у неділю перекриють частину Ужгорода (Схема руху)
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
 

Теги: Туризм
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!