Родзинка туристичного Закарпаття - Боржавська вузькоколійка чекає оновлення
29.01.2019 08:39
415
0
Відновлення об’єкту – пріоритетна задача регіонального розвитку у сфері туризму, зазначає голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.
– Боржавська вузькоколійка вважається одним із символів Закарпаття, тому її відновлення є стратегічно важливим для розвитку туристичного потенціалу, – заявляє Г. Москаль. – Влітку 2017 року для популяризації вузькоколійки обласна державна адміністрація спільно з Міністерством інфраструктури України реалізували проект «Історичний потяг на Боржавській вузькоколійці» з використанням ретро-паровоза ГР-280. Проект викликав дуже схвальні відгуки як серед мешканців краю, так і серед численних туристів, і ще раз довів необхідність відновлення вузькоколійки як одного із символів краю.Влітку 2018 року голова облдержадміністрації побував у румунському містечку Брад, де є приватне залізничне депо, що займається реставрацією вузькоколійних ретро-паровозів та вагонів до них, і домовився про купівлю паровоза й кількох пасажирських вагонів для Боржавської вузькоколійки. З цією метою відкрито благодійний фонд. Крім того, розроблено проектно-кошторисну документацію для реставрації історичної будівлі залізничної станції в с. Приборжавське (Іршавський район).
– Для поступового відновлення Боржавської вузькоколійки виділяються кошти з місцевих бюджетів, однак повністю реалізувати проект можливо тільки за підтримки центральних органів влади, – наголошує Г. Москаль.Нагадаємо, що перша черга Боржавської залізниці (яку в народі називають «Анця Кушницька») здана в експлуатацію ще в 1908 році при Австро-Угорщині для перевезення деревини з гірських масивів Закарпаття вздовж р. Боржава. Нагадуємо: Закарпатців попереджають про планові відключення електричних мереж (ГРАФІК)
Поділитись :
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Останні новини
-
15:16 28 червняВбила власного чоловіка після конфлікту: у селі Косівська Поляна затримали 65-річну жінку72 0
-
13:30 28 червняМіжгірська громада втратила 21-річного захисника: на війні загинув Дмитро Тереля93 0
-
12:45 28 червняДва удари ножем у під'їзді: у Мукачеві затримали 62-річного чоловіка, який намагався вбити свого сусіда412 0
-
11:23 28 червняНа Хустщині 11 дітей потрапили до лікарні через тепловий удар під час відпочинку277 0
-
10:17 28 червня30 років Конституції України: як ухвалювали Основний Закон та цікаві факти, які знають не всі163 0
-
09:15 28 червняДо +38°, без істотних опадів: якою буде погода на Закарпатті 28 червня316 0
-
21:29 27 червняУ Солотвині під час руху загорівся приміський дизель-поїзд Солотвино – Королево272 0
-
17:42 27 червняНаступив на отруйну гадюку: на Міжгірщині чоловіка госпіталізували після укусу змії675 0
-
14:56 27 червняНа Закарпатті 9 закладів освіти отримають понад 41 млн грн на сучасні лабораторії та STEM-простори517 0
-
12:57 27 червняУкраїна повернула з російського полону ще 160 захисників626 0
-
11:30 27 червняНебезпечна знахідка біля Драгобрата: на Закарпатті знешкодили мінометну міну часів Другої світової670 0
-
10:54 27 червняПонад два роки вважався загиблим: у селі Худльово на Ужгородщині попрощаються із Захисником Іваном Скрипом865 0
-
09:46 27 червняДо +37°, без опадів: якою буде погода на Закарпатті 27 червня318 0
-
22:57 26 червняЗа 15 тисяч доларів переправляв ухилянтів через Тису: на Закарпатті затримали таксиста668 0
-
22:20 26 червняЗа 5 тисяч доларів переправляли ухилянтів до ЄС: на Рахівщині затримали організаторку, яка прикривалася немовлям591 0
Коментарі - 0