Родина лебедів-шипунів на ужгородській "кірпічці" може загинути від людської доброти (ФОТО, ВІДЕО)

09.06.2018 13:58 24 0
Родина лебедів-шипунів на ужгородській "кірпічці" може загинути від людської доброти (ФОТО, ВІДЕО)
Біля озера, аби не нашкодити молодій родині птахів,  представники ініціативної групи «Кірпічка» оприлюднили пам’ятку - «Лист лебедят». Це перелік правил, яких слід дотримуватися, коли приходять милуватися родиною. Втім, рекомендацій, описаних у листі нажаль дотримуються далеко не всі. При чому, не через те, що мають намір умисно нашкодити птахам, а навпаки - через добрі наміри та бажання підгодувати прекрасних птахів.
Науковці наголошують, що незважаючи на те, що лебеді охоче харчуються всім, що може запропонувати людина НЕ можна пропонувати їм їжу, яка може зашкодити їхньому здоров’ю.
Найперше - це хліб! Навіть свіжий хліб може призвести до захворювань або загибелі пташенят, а якщо хліб  уражений цвіллю чи шкідниками, то несе небезпеку і для дорослих прахів.
Крім того багато продуктів не просто негативно впливають на їх здоров’я, але і часто просто згубні для птахів. До таких відносяться: хліб, особливо чорний хліб; чіпси; сухе зерно; крекери; здобна випічка; солодощі.
Слід також зазначити, що  за рахунок будови тіла і розвиненої мускулатури ці птахи дуже витривалі, міцні, добре плавають і пірнають. Харчуються лебеді переважно на мілині, а також на березі. Вживають водні рослини, комах, личинок, черв’яків, ракоподібних, а також земноводних. Їдять також різних молюсків, дрібну рибу і комах разом з водоростями і ряскою.
Водночас,  орнітологи і зоологи в один голос відзначають, що годувати птахів, які живуть на волі, в природному середовищі існування потрібно тільки при низьких температурах від -15 до — 30 градусів, і при різних фізичних ушкодженнях і захворюваннях.
Усильні морози слід підгодовувати лебедів вітамінними і мінеральними добавками, адже птахи витрачають багато енергії на підтримання температури тіла, тому їх годують зерновими: овес або вівсянка; кукурудза, пшениця; просо; ячмінь або перловка. [video width="1280" height="720" mp4="https://pershij.com.ua/wp-content/uploads/2018/06/10000000_390561081462834_4092939822762425594_n.mp4"][/video]
відео та фото Олена Мудра

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...