Ринок електромобілів у світі зростає

27.12.2021 13:05 248 0
Ринок електромобілів у світі зростає

Для виробників електромобілів і гібридів рік, що минає, виявився успішним. Тільки у жовтні 2021 року продажі електрокарів порівняно з аналогічним періодом минулого року зросли на 70%. В Україні авто на електриці також реєструють частіше.

Так, за даними Федерації автопрому України, за 11 місяців 2021 року  у нашій країні зареєстрували 7613 електромобілів, що на 15,9% перевищило показники за аналогічний період минулого року. 

У погоні за екологічністю

Якщо говорити про світові тенденції, за 10 місяців року, що завершується, було продано 4,8 млн гібридів і електрокарів, у той час як за весь минулий рік споживачі придбали всього 3,1 млн таких авто. Дослідження порталу EV-Volumes показало, що у жовтні частка електричних і гібридних автомобілів у світі склала 8,8%. Більшу частину з них (79%) становили моделі з повністю електричними силовими установками, гібриди були менш популярні.

У 2021 році ріст продажів електрокарів мав місце в усіх регіонах та більшості країн. Він був у 3-8 разів вищий, ніж приріст ринку легкових автомобілів у цілому. 

Через ефект низької бази темпи зростання протягом перших 6 місяців 2021 року були надзвичайними, досягнувши 157 % у Європі, 197 % у Китаї, 166 % у США та 95 % на інших ринках.

Найбільшим у світі ринком екологічних автомобілів у розрізі об’ємів є Китай. Щодо виробничих потужностей, електромобілі з Китаю і тут займають домінуючі позиції у світі. Фабрика Tesla у Шанхаї виробляє більше машин, ніж у Каліфорнії. Та кількість ще не все – важлива частка. За 10 місяців року 13% нових авто у Піднебесній були електричними (включаючи гібриди).

Європа лідирує серед регіонів з 14% часткою продажів електромобілів за перші 6 місяців, що наполовину перевищує минулорічний показник. Однак варто врахувати, що саме у Європі половина придбаних автомобілів з електродвигунами – це гібриди, порівняно з 80% повністю електричних авто за межами «старого континенту». Викиди гібридів сильно залежать від манери водіння, тож на практиці рівень може відрізнятися від заявленого виробником. На їхню користь можна сказати, що у країнах, де популярні гібриди, чисті електрокари теж не пасуть зайвих.

Норвегія, як і раніше, може похвалитися найбільшою у світі часткою електрокарів. Станом на жовтень 2021 року у скандинавській країні 84% новозареєстрованих пасажирських автомобілів були моделями типу «нуль викидів». Решта ринку розділилася між гібридними та звичними моделями. До 2025 року країна планує повністю перейти на електромобілі.

Найпопулярніші електроавтомобілі року

Цього року вималювався лідер продажів – це Tesla Model 3, яка завоювала звання найбільш ходового електрокару у світі. 

Tesla Model 3

У Норвегії, Швеції, Бельгії і Португалії бестселером стала Tesla Model Y. 

Tesla Model Y

В Угорщині, Румунії, Литві і Франції на перше місце вийшла Dacia Spring.

Dacia Spring

В Чехії і Словаччині частіше віддавали перевагу «рідній» Škoda Enyaq, але в Естонії і Нідерландах – також їй.

Škoda Enyaq

Volkswagen ID.4 очолив топ електрокарів у Данії і Словенії, Volkswagen ID.3 – в Ірландії.

Volkswagen ID.4 та Volkswagen ID.3

За оцінками порталу EV-Volumes, на кінець року у світі використовуватиметься 16 мільйонів електромобілів, включаючи гібридні моделі. Глобальна частка їх на ринку легкових авто за 2021 рік зросла до 6,3% порівняно з 3% у 2020 році.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...