Реформуватимуть чи закриватимуть: що буде з комунальними медзакладами на Закарпатті

18.10.2021 16:38 1069 0
Реформуватимуть чи закриватимуть: що буде з комунальними медзакладами на Закарпатті

Передбачається не закриття, а реформа некомерційних комунальних закладів обласної ради задля підвищення ефективності їх роботи. Це стосується 15 закладів охорони здоров’я у області, щодо яких з’явилась інформація, ніби їх збираються закрити.

Як повідомляють у Закарпатській обласній раді, наразі триває аудит роботи некомерційних комунальних закладів у галузях медицини, освіти, культури, спорту та інших установ, які перебувають у віданні облради. 

Результати аналізу господарської діяльності цих закладів лягли в основу окремих проектів рішень обласної ради щодо реформування їх роботи. Однак це не означає закриття закладів. Реформа дасть можливість підвищити заробітні платні лікарям і медичним працівникам, надавати якісні послуги та бути конкурентоспроможними.

Нині у 15 медичних закладах області функціонує 15 бухгалтерій, заробітну платню отримують 15 керівників. Реформування допоможе скоротити недоцільні витрати та спрямувати кошти на вдосконалення медичної галузі Закарпатської області. А не, скажімо, на зарплати і премії керівництву закладів. 

Голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, праці, зайнятості та соціального захисту населення, учасників АТО/ООС Петро Добромільський зазначив, що у комунальних лікарнях є величезний дисбаланс у зарплатах керівників у порівнянні з іншими працівниками. Є випадки, коли медсестра має зарплату 5-7 тисяч гривень, у той час, як платня головного лікаря сягає 70-80 тисяч гривень. Цю частину витрат реформа значно скоротить. У облраді визначаються з формою: територіальне медичне об’єднання, або один комунальний заклад на усе Закарпаття.

Результати подібної реформи медичної галузі у Закарпатті вже є. Наприклад, у Мукачеві, яке МОЗ України ставить у приклад за результатами медреформ. Зростання зарплат медиків у багато разів та широкий спектр безкоштовних медичних послуг, доступних мукачівцям – лише частина результатів цієї реформи. Хоча реформування медицини у Мукачеві давалося нелегко, його результати стали вартими докладених міською владою зусиль.

З проектами рішень щодо реформування комунальних закладів ради, які виносяться на сесію облради 28 жовтня, громадськість буде ознайомлена у найближчі дні, у тому числі на офіційному сайті Закарпатської обласної ради.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...