Пиятика за кермом: скільки можна випити

21.07.2020 08:45 431 0
Пиятика за кермом: скільки можна випити
На одвічне питання: скільки можна випити за кермом, можна відповісти – ніскільки! Але наскільки швидко організм може очиститись від алкоголю і можна сісти за кермо? Скільки можна випити за кермом? Давайте будемо розуміти цю тезу як питання про те, скільки можна випити на початку застілля (одноразово), щоб до кінця бути тверезим. Ситуація досить типова: починається велике свято з гарним столом, взяти участь у застіллі хочеться всім, але комусь одному доведеться не пити, тому що компанії потрібен один водій. Скільки і чого можна випити драйверу, щоб зворотна поїздка не завершилася лихом або великим штрафом. Адже за статистикою, найрозповсюдженіша причина смертельних ДТП – п’яний водій, - пише 24. Стадії сп'яніння та їх небезпека З точки зору управління транспортним засобом, небезпечна ступінь сп’яніння – це друга стадія нетверезості.
  • Перша ступінь – безсимптомна. Вона не має зовнішніх і поведінкових проявів, тому вважається найлегшою. Перша ступінь виявляється тільки приладами-алкотестерами. Менше 0,3 проміле, по факту природний рівень алкоголю в організмі, адже такий рівень алкоголю в організмі можуть давати різні захворювання.
  • Від 0,3 до 0,5 проміле – друга стадія сп’яніння, яка має незначний вплив, але вважається небезпечною.
  • 0,5 – 1,5 – легке сп’яніння. У водія підвищується самооцінка, знижується увага, порушується координація рухів. Уже такий стан драйвера може спричинити ДТП з високим відсотком летального результату.
  • 1,5 – 2,5 – сп’яніння середнього ступеню.
  • 2,5 – 3,0 – стан сильного сп’яніння.
  • Понад 3,0 – алкогольне отруєння, критичний стан. Така кількість алкоголю просто може вбити людину, адже організм не встигає боротися з отруєнням.

За скільки часу після алкоголю можна сісти за кермо

Природно, кожен вид алкогольних напоїв впливає на організм по-своєму, причому важлива не тільки міцність, але й інші якості, наприклад, наявність в напої розчинених газів (шампанське, деякі слабоалкогольні напої).

Горілка – 40%

100 мілілітрів горілки з чоловічого організму очиститься за 5 годин 48 хвилин, якщо вага не більше 60 кілограмів. А жіночому організму, з тими ж параметрами, потрібно більше часу – 6 годин 58 хвилин. 500 мілілітрів цього виду алкоголю з організму людини "вивітрюється" більше, ніж за добу: у чоловіків – за 29 годин, у жінок – за 34 години 48 хвилин.   Якщо вага чоловіка та жінки досягає позначки у 100 кілограмів, то побороти 500 мілілітрів горілки чоловічому організму вдасться за 17 годин 24 хвили, а от жіночому – за 20 годин 53 хвилини.

Настойка – 24%

Із настойкою, яка має 24% вмісту спирту, організму потрібно майже 24 години. Для чоловічого організму позбутися 100 мілілітрів настоянки потрібно 3 години 29 хвилин, якщо вага не більше 60 кілограмів. А жіночому – 4 години 11 хвилин. Якщо вага людини буде 80 кілограмів, то: для чоловіка – 2 години 37 хвилин, а для жінок – 3 години 8 хвилин.

Вино – 14%

100 мілілітрів вина з чоловічого організму "вивітрюється" за 1 годину 59 хвилин, а з жіночого – за 2 години 23 хвилини. А ось пів літра вина з чоловічого організму – за 9 годин 55 хвилин, а з жіночого – за 11 годин 55 хвилин.

Шампанське – 11%

300 мілілітрів шампанського "вивітрюється" з організму чоловіка за 4 години 47 хвилин, а з жіночого – за 5 годин 45 хвилин. Якщо вага людини до 60 кілограмів.

Пиво – 4%

Для того, щоб 60 кілограмовий організм очистився від 0,5 пива потрібно 2 години 45 хвилин. А для жінок з такими ж параметрами потрібно 3 години 28 хвилин. Найдовше "вивітрюється" 1,5 мілілітра пива – близько 8 годин 42 хвилини для чоловічого організму, і 10 годин 24 хвилини для жіночого. Читайте також:  https://pershij.com.ua/do-uvahy-vodiiv-vidteper-patrulni-mozhut-zupynyty-vodiiv-bez-porushen-pdr/  
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!