«Приїжджайте, обирайте і забирайте»: як працює інтимний бізнес в Україні (ВІДЕО 18+)

12.12.2020 10:06 8903 0
«Приїжджайте, обирайте і забирайте»: як працює інтимний бізнес в Україні (ВІДЕО 18+)

Вони заробляють від 500 грн за пів години і по-різному називають свою професію. Є старші, а є і досить юні пані. А надають послуги не тільки в банях, орендованих квартирах, а і найближчих парках.

Як працює секс-бізнес у Тернополі, кого за це можуть покарати, перевірили журналісти "20 хвилин". Повії, путани, ескорт-дівчата, "жриці кохання" — як тільки їх, та й вони самі себе, не називають. Як з'ясували журналісти "RIA плюс", знайти працівниць найдревнішої професії у Тернополі не так вже і складно. Який "пакет послуг" гарантують клієнтам, у яку халепу можна втрапити, ми розповімо у тексті. Під час проведення журналістського розслідування ретельно вивчили, як працює ринок інтимних послуг у Тернополі, як можуть "розводити" довірливих, де та як рекламують себе працівники цієї професії та скільки ж коштує "любов за гроші". Аби витримати правило гендерної рівності, ми обов’язково розповімо про те, чи працюють у цій сфері чоловіки. Але про те згодом.

Де і як себе рекламують

Отже, поїхали. Розслідування розпочали з пошуку тих, хто надає інтимні послуги. Знайти їх виявилося нескладно – як в інтернеті, так і на вулицях міста. Зовнішній вигляд, як і ціна, яку називають "метелики" – різниться. На сайтах знайомств ми знайшли чимало оголошень, у яких вказана винагорода за певний перелік послуг. Є завуальовані повідомлення, на кшталт – побачення за винагороду, а є і такі, де чітко називають розцінки та навіть вимоги до кандидатів. Журналісти написали понад 20 повідомлень до різних панянок, відповіді отримали частково. Є і спеціалізовані сайти, їх назви не вказуємо з етичних міркувань. На них уже значно більше конкретики. Із понад 200 анкет, орієнтовно 60 мають аналогічний текстовий опис. Вочевидь, це оголошення від одних і тих самих людей. Збігаються номери телефонів, тільки імена дівчат відрізняються. Навіть обираючи локацію – Тернопіль, ми отримали багато анкет російською мовою. В анкетах вказують не тільки ціну послуг, а й свої антропометричні дані (вік, стать, зріст, вага і т. д.), а також і те, чи працюють на виїзді. Нерідко в анкетах з фото профілю звабливо "дивляться" зірки кіно для дорослих, тому довіряти обкладинці не варто. Розцінки — від 350 до 500 гривень за годину, дві – від 800 гривень, а ніч із «нічним метеликом» вартуватиме вам від 1800 до 3000 гривень. У чому може бути підстава? Журналісти зателефонували на понад 30 номерів з анкет сайту для дорослих. Лише на одному номері підняли трубку, ще двічі передзвонювали з незнайомих номерів, очевидно, сутенери.

«Дівчат вербує досвідчений психолог»

– Так, я вас слухаю. Ви дзвонили тільки що? – спокійним голосом запитує чоловік. – Я хотів би замовити дівчину на вечір. Сподіваюся, я звернувся за тим номером, – так само спокійно відповідає наш журналіст. – А, я вас зрозумів. Ви хочете відпочити? – каже чоловік. – Ну, можна сказати і так, – відповідає журналіст. Чоловік розповів, що «класика» з «його дівчатами» вартуватиме 500 гривень за годину, «все включено» – 800 гривень. Причому, у другу категорію входять будь-які побажання клієнта – від еротичного масажу до анального сексу. Якщо брати дівчину на ніч за послугою «все включено», доведеться викласти 2 500 гривень. Пояснюємо, що хотіли б замовити дівчину в сауну як подарунок для друга. – Так, без проблем. Але треба буде доплатити ще 50 гривень, – відповідає чоловік. – Ви можете зробити сюрприз і замовити дівчину вже коли будете відпочивати. Просто наберете до мене. Ваше замовлення я запишу. Також в журналіста поцікавилися і віком уявного друга та підібрали найбільш підходящу партнершу на ніч. – Блондиночка, маленька, худенька, другу сподобається, – запевняє сутенер. Нам розповіли, що всі дівчата проходять медогляд перед тим, як «працевлаштуватися», працюють тільки з гумовим захистом, який беруть з собою. До того ж, майбутніх повій, за словами співрозмовника, вербує досвідчений психолог. І є навіть довідка про те, що дівчата не мають коронавірусу. Розрахунок тільки на картку. На запитання, чому не можна розрахуватися готівкою, нам відповіли, що через такі «розрахунки» дуже багато подібних філіалів закрили. Шанси, що вас «кинуть на гроші», величезні, адже гарантій, що «нічний метелик» приїде, немає. Насправді так і "розводять" довірливих. Не буде ні "любові", ні грошей! Бо схему – "Гроші наперед. Вранці – гроші, вдень – стільці" активно використовують аферисти, особливо багато серед них тих, хто перебуває у в’язницях.

«Приїжджайте, обирайте і забирайте»

За такою ж схемою працюють і інші. Наступний співрозмовник по телефону розповів, що година послуг вартує 600 гривень, ніч – 2 500. – Підвозимо на вибір, після оплати через 15-20 хвилин машинка вже біля вас, – запевнили журналіста. – Ми працюємо. За вказаними номерами телефонів відповідали і жінки. По голосу було зрозуміло, що свою роботу одна з них знає, бо вже з перших секунд почала розповідати, що в них «відпочивають поважні люди». – Можете заїхати і забрати, це не проблема, – відповідає жінка. – Ціна – 800 гривень за годину, 2800 — ніч. Куди їхати, скажу пізніше, але це в межах міста. Запевнили нас і в тому, що всі дівчата «доглянуті, гарні та молоденькі».

На вулиці просять більше

Зустріти представниць цієї професії на вулицях Тернополя виявилося складніше, але реально! Троє з них журналістам вдалося зустріти на одній із зупинок міста. З першого погляду одразу навіть не скажеш, що жінки готові "продавати" своє тіло. Нічим ззовні не вирізняються. Навіть одягнені, як пересічні пані. Джинси, куртка, головний убір. Нічого звабливого! На вигляд їм – 30-45 років, двоє низеньких і з параметрами значно більшими за 60-90-60, одна висока. – Маршрутку чекаєте? – невпевнено запитує журналіст. – На вас чекаємо, – відповідає одна з жінок. Вона ж і пояснює, що "година любові" у них вартує 1000 гривень, а сауна – додатково 250 гривень. – М*ет можу зробити тільки в кущах у парку за 500 гривень, – додає інша панянка. – За ніч можемо і договоритися, але хіба в готелі, тільки не десь на хаті. На запитання, скільки вартуватиме ніч з панянками в сауні, відповідають, що дорого. Старша жінка пояснює, що перша година буде безкоштовною, а далі по тисячі за годину, і за ніч доведеться сплатити 5 000 гривень. – То за класику та м*ет, інших послуг не надаємо, – додає вона. – «Резинки» візьмемо з собою. Працюємо тільки в них. Цілий день жінки, кажуть, не стоять. Мають гнучкий графік роботи, свій номер телефону дають незнайомцям. Ці, що на вулиці, вочевидь, працюють без посередників. Бо оплату беруть на місці. А можливо, потім з кимось і діляться… Отже, як ми переконалися, інтим-послуги у Тернополі таки надають. Але що загрожує їх надавачам та отримувачам, у яку халепу можна потрапити? Ми зібрали коментарі експертів.

Що кажуть експерти?

Як карають клієнтів повій? Ростислав Небельський, юрист – Проституція заборонена Кодексом України про Адміністративні правопорушення. Але вона не є кримінальним правопорушенням. Це означає, що людей, які займаються проституцією, можуть максимум – оштрафувати (ст. 181-1 КУпАП за частиною першою, максимальна санкція передбачає 170 гривень штрафу, за частиною другою максимальна санкція 255 гривень). Щодо сутенерства, питання зовсім інше, адже сутенерів можуть позбавити волі строком від трьох до семи років (ст. 303 ККУ Сутенерство або втягнення особи у заняття проституцією). Покарання для клієнтів повій немає. Втім, є практика, коли до занять проституцією долучають неповнолітніх, тоді і клієнти можуть бути притягнені до кримінальної відповідальності. Питання щодо легалізації проституції стоїть дуже гостро, а тому злочини по проституції є дуже проблемними в плані покарання та розслідування, адже вони на межі декриміналізації. У суспільстві часто лунають заклики легалізувати цей бізнес, не розслідувати такі злочини, а витрачати гроші платників податків раціональніше.

"Є будинки розпусти та звідництва"

Олександр Буняк, начальник відділу боротьби із злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУНП в Тернопільській області: – За статтею 181.1 КУпАП, тобто заняття проституцією, правоохоронці порушили сім проваджень від початку року, а також виявили 28 фактів сутенерства. Ми збираємо інформацію, ретельно її опрацьовуємо і організовуємо рейди. Від громадян інформації, на жаль, дуже мало. Також впродовж року працівники поліції виявили п'ять фактів утримання будинків розпусти та звідництва. Крім того, з цим пов’язано і багато випадків шахрайств, які довести практично неможливо. Адже рідко ошукані повідомляють про те, що хотіли замовити собі інтимні послуги через інтернет та купили "кота у мішку".

"Це гріх перелюбу"

Олексій Філюк, священник УПЦ: – Позиція церкви щодо людей, які звертаються до повій, є твердою та остаточною. Це — гріх перелюбу. Щодо жінок, які надають такі послуги, то ніколи не пізно покаятися. Марія Магдалина також була блудницею, але покаявшись, стала послідовницею Христа. Вона залишила своє блудне життя в минулому.

Чому чоловіки йдуть до повій?

Михайло Козюк, психолог – Чоловіки звертаються до повій, коли мова йде про кризовий момент у сімейно-побутових стосунках, або ж неможливість знайти собі партнера. Є і третій варіант, коли люди купують «любов» у стані алкогольного сп'яніння під підбурювання компанії. Дівчата вдаються до занять проституцією у безвихідній життєвій ситуації, коли немає змоги знайти професію, у тих умовах, де вона проживає і доводиться шукати такий заробіток, адже часто знань, навичок чи кваліфікації заробляти іншим заняттям у них немає. Другий варіант, коли людину виховували у неблагополучній сім’ї, де коштів для реалізації потреб немає. Тоді самі батьки підштовхують свою дитину зайнятися проституцією. Також жінок можуть змушувати займатися проституцією у незнайомій їй країні. Довірливих дівчат запрошують в іншу країну, наприклад, щоб вони зайнялися модельним бізнесом і обманюють. Попри своє бажання, дівчата стають частиною бізнесу сутенерів. З часом в людей виникає психологічне звикання, вони так і залишаються заручниками своєї професії. Для того, щоб відійти від занять проституцією, людина має вияснити сама для себе, що вона хоче від життя в подальшому та у якій професії може реалізувати себе надалі. Дуже рідко буває, коли цю професію покидають через засудження людей. Повії частіше просто не знають, як заробляти гроші, якщо відійдуть від цієї справи. Все можна змінити, адже є дуже багато організацій, кризових центрів, соціальних центрів, де дійсно можуть допомогти.

“Можна підхопити букет хвороб”

Олена Петришин, лікар дерматовенеролог: – Звертаючись до повій, окрім коронавірусу, ви можете підчепити ряд хвороб: гонорея, хламідіоз, різні типи гепатиту. І це лише частина списку. Навіть якщо ви займаєтеся сексом із захистом, все одно є ризик заразитися сифілісом. Залежно від стадії, такі хвороби можна лікувати дуже довго. А є і такі, які ви вже не вилікуєте, наприклад, СНІД. ДОВІДКА +38 (0352) 52-39-52 (Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та нелегальній міграції) 0 800 505 501 (Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та нелегальній міграції для безкоштовних дзвінків зі стаціонарних номерів) 527 (Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та нелегальній міграції для безкоштовних дзвінків з мобільних номерів). Читайте також: Колоті рани та знята шкіра: в Ужгороді живодер жорстоко розправився з твариною (ФОТО 18+) Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – приєднуйся до наших каналів у Telegram та Viber, а також підписуйся на сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...