Прописка онлайн: українцям хочуть спростити процедуру реєстрації

18.10.2018 19:40 21 0
Прописка онлайн: українцям хочуть спростити процедуру реєстрації
Про це інформують представники Мінекономрозвитку. Верховна Рада розглядає законопроект "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", який має на меті спростити процес реєстрації місця проживання громадян.
"Зараз процедура змушує кожного громадянина доводити державі своє право проживання в квартирі і збирати ряд довідок, підтверджень. Реформа передбачає введення принципу, згідно з яким особі достатньо повідомити про своє місце проживання з допомогою однієї заяви", - повідомив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.
Нова система доволить здійснити процедуру реєстрації за місцем проживання просто онлайн, таким чином, українці позбудуться необхідності стояти у чергах та збирати купу довідок.
Проектом закону скасовується паперовий документообіг; усувається необхідність подавати громадянам довідки про місце проживання або склад сім'ї; виключається можливість дублювання реєстрації в різних реєстрах територіальних громад.
Також, органи будуть обмінюватися інформацією про місце проживання без залучення громадян, а інформація про місце проживання буде відповідати дійсності на момент її запиту.
Однак є певні нюанси. Наприклад, за однією адресою не зможуть прописати більше трьох родин одночасно. В разу такої спроби реєстрація підлягає тимчасовому блокування та підтвердження факту проживання. Таким чином закон попередить масовій реєстрації, як називають у народі "рукавички".
Подібна система реєстрації успішно працює в таких кранах, як Нідерланди, Німеччини, Латвія та в деякиш американських штатах.
Нагадаємо,  В Ужгороді розповіли про стратегічні плани до 2030 року (ФОТО)
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...