Пролежні у дитини, "мертві душі" і порожній холодильник: жорстокі реалії одного з дитбудинків

14.02.2019 10:48 358 0
Пролежні у дитини, "мертві душі" і порожній холодильник: жорстокі реалії одного з дитбудинків
Раптова перевірка обласного Будинку дитини № 3 у Харкові шокувала всіх, хто був присутній в комісії. Моніторингова група "Української мережі за права дитини" відвідала 6 установ в Харківській області. Будинок дитини № 3 (вулиця Амосова, 44 в Немишлянському районі) приймав гостей у вівторок 12 лютого. Цей візит не анонсувався, про нього не знали ні співробітники, ні чиновники, в зоні відповідальності яких знаходиться комунальний заклад - Харківська облдержадміністрація. У звіті організації "Українська мережа за права дитини" - тільки сухі факти, цифри - ніяких емоцій. При наявності 100 ліжко-місць в момент відвідування в Будинку дитини перебувало 107 дітей. За статутом тут повинні перебувати діти у віці до чотирьох років, від яких відмовилися батьки, або ті, у яких ще немає статусу відмовників. Крім того, передбачено, що сюди до фахівців на реабілітацію батьки можуть приводити дітей вранці, ввечері - забирати. Лікування і догляд. Як виявилося, два логопеда і психолог працюють тільки з маленькими пацієнтами, у яких є батьки - інші діти не отримують допомоги фахівців, їх розвитком ніхто не займається. Хоча за штатним розкладом на 100 дітей прописано 172 співробітника - тобто 1,7 людини на одну дитину! При такому роздутому штаті співробітників на прогулянки дітей ніхто ніколи не виводить. Не помітила ця армія "гуманістів" і пролежні у однієї дитини - вони просто розвели руками. Про визначених  для кожного вихованця індивідуальних засобах гігієни в цьому закладі не чули: зубні щітки дітей показати не змогли, на одну групу продемонстрували один гребінець. Групи. Вихованці дитбудинку вільно не можуть користуватися іграшками, оскільки їх ховають, а іноді - і закривають в коморах на замок. Як пояснили членам комісії, діти часто розкидають іграшки, тому доступ до них був обмежений. Зате небезпечні речовини - миючі засоби, хімічні речовини і оцет - на замок не зачинені  і в теорії будь-яка дитина може взяти їх. Кухня - місце, яке привело дорослих перевіряючих в шоковий стан. Тут вони не побачили навіть ознак продуктів харчування, якими годували або планують годувати дітей. З їстівного - крупи в відкритих мішках на підлозі, а також нетипові для дитячого харчування продукти: сало, морозиво і перець в морозилці, залишки домашньої консервації сумнівного вигляду і почорнілу квашену капусту в каструлі. Меню на сніданок, обід, полуденок і вечерю директор дитячого будинку пред'явити не змогла, як втім і відповісти на питання, що їли діти в той день. Далі - більше: комірник, який займається закупівлею продуктів, перебував на робочому місці в нетверезому стані. В маніпуляційному кабінеті частина ліків була простроченою, а в коморі старшої медсестри вони перебували в повному безладді. Голова громадської організації "Дорослі - дітям" Вікторія Тищенко була в складі комісії. Вона багато років займається складими сім'ями, дитячими будинками сімейного типу та інтернатами, але такого жаху не бачила ніколи.
Мене вразило практично все. Не дотримуються елементарних правил, роздутий штат співробітників, багатьох взагалі немає на робочих місцях, кабінети замкнені, а директор не в курсі, чому їх немає. За відчуттями, вона взагалі давно пішла на пенсію і не знає, що відбувається в Будинку дитини - на запитання відповідав начмед.  Ми побачили закриті шафки, бардак в особистих справах дітей - тільки на прикладі одного дитини, коли пишуть, що у нього немає нікого з рідні, а ми знаємо, що він з багатодітної сім'ї, де шість братів і сестер. Доступу до води у дітей немає, багато дітей після чотирьох років тут залишаються, що взагалі заборонено - вони повинні здобувати освіту. Замість рушників для кожної дитини - дві брудні ганчірки, в кухні посуд миється старими повзунками. Труби водогону течуть. Це просто жах, такого немає ні в одній установі в області. Я впевнена , що їх потрібно реформувати, цього Будинку дитини бути не повинно , - розповіла KHARKIV Today Вікторія Тищенко.
Проблеми в цьому Будинку дитини були і раніше: у волонтерів відмовлялися приймати допомогу, виставляючи незрозумілі списки потреб. У 2018 році тут намагалися віддати дитину в сім'ю за кордон, хоча українська сім'я раніше подала документи на усиновлення, тільки після гучного скандалу і втручання народного депутата процес вдалося зупинити. Члени комісії впевнені: чиновники ХОДА знали про численні порушення, але закривали на все очі. Які дії будуть зроблені тепер - звільнення директора і всіх її підлеглих і призначення нових або повне реформування Дитячого будинку № 3 - відкрите питання. Перевірку проводила громадська організація "Українська мережа за права дитини" спільно з офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерством соціальної політики, за підтримки офісу ЮНІСЕФ в Україні Нагадаємо, Два закарпатські мости увійшли до всеукраїнського рейтингу романтичних місць Читайте такожУ Мукачеві курсує “Валентинів” автобус  

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!