Продавців пластикових вінків у закарпатських містах не штрафують – потрібна заборона на вищому рівні

27.10.2021 18:02 684 0
Продавців пластикових вінків у закарпатських містах не штрафують – потрібна заборона на вищому рівні

У деяких громадах Закарпаття, зокрема Мукачівській, Берегівській та Виноградівській, заборонили продаж штучних вінків. Однак напередодні 1 листопада вироби з пластику все одно з’явилися на ринку. Муніципали стверджують – жодних санкцій до продавців застосувати не можуть, адже державної заборони нема.

Біля головного входу на Мукачівський центральний ринок з наближенням поминальних днів традиційно виставляють пишну поминальну атрибутику, яка невдовзі опиниться на кладовищі. Це бачить кожен, хто туди заходить. На більшій частині площ продають виняткові живі квіти. Проте журналісти місцевого видання зауважили, що на ринку, принаймні, як видно на фото, у одному з бічних проходів, торгують вінками і квітами з пластмаси.

І це попри те, що в Мукачеві комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в червні 2021 року схвалила рішення щодо заборони продажу та використання штучних пластикових квітів, вінків і корзин.

Звернувшись до управління міського господарства, отримуємо відповідь, що контролювати продавців цих товарів мала б муніципальна інспекція.

Втім, за словами начальника управління муніципальної інспекції Мукачева Вячеслава Романа, тих, хто продає пластикову атрибутику, не можна ніяк покарати, адже на державному рівні торгівля цими товарами не заборонена.

«На місцевому рівні не можуть прийматися закони, які суперечать законам України», – пояснює пан Роман.

На такому рівні, говорить він, може проводитися лише роз’яснювальна робота і попередження.

Інакше кажучи, якщо національне законодавство не передбачає жодних санкцій за продаж «похоронного» пластику, їх ніхто не застосовуватиме. Оштрафувати чи якимось іншим чином покарати нікого не вдасться.

Тим часом за вивіз та утилізацію сміття, в тому числі з кладовищ, відповідають саме місцеві громади. Закарпатців закликають відмовитися від пластикових вінків на цвинтарях, вкотре нагадуючи про їхню шкоду для навколишнього середовища. 

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...