Про втрачену автентичність ще однієї історичної будівлі у центрі Ужгорода (ФОТО)

10.03.2020 20:37 99 0
Про втрачену автентичність ще однієї історичної будівлі у центрі Ужгорода (ФОТО)

Александр Герешко на своїй сторінці у ФБ розмістив дуже актуальну публікацію щодо історичного Ужгороду, зокрема будинку, де жив і творив художник Ечі-Ференц Семан, про втрату обласного центру своєї історії:

" ... Один з тих будинків, що створювали історію Ужгорода. Він і просто цікавий, а ще тут жив дивний художник Ечі - Ференц Семан. Кажуть, що тоді най волелюбний і незалежний. Хто пам'ятає його образи, може уявити собі, як би майстер намалював свій будинок сьогодні. Це був би суцільний біль. І непоправна безвихідь.
Перебудована в стилі "гуляй-поле" будівля стала ще й суцільним бордом для кітчевої реклами. Такі часи в міській архітектурі. Часи, коли головним архітектором працюють купюри. Коли "місто-сад" вже з минулого. Не такого й далекого. Коли продумані не дилетантами міські вільні зони старого Ужгорода захаращуються жахливою комерційною забудовою. Так втрачений простір за Народною радою, ціла вулиця Фединця вкрилася магнітами для автотранспорту, якому ніде паркуватися. Тепер черга сусідньої вулиці. За черговими комерційними квадратними метрами, теж без автостоянки, зникає будинок Ечія. Місто, що не пручається манкуртам, тихо перетворюється на суцільний "квадратний метр". А душі наші хтось вже здав в оренду. І хочеться зняти табличку "Ужгород" на міських "воротах", що вже не зовсім відповідає дійсності, та пошукати їй інше місце. Недосяжне людям, які не знають історії міста. ... Дивний сон".  
Нагадуємо, “Людям на голову”: в Ужгороді хлопчик з балкону викидав речі (ФОТО) Читайте також: Малий Уж: річка в Ужгороді, яку ви не бачили (ФОТО) Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...