ПриватБанк готує потужний удар по українцям: борги за кредитними картками продадуть колекторам

09.09.2021 05:30 293 0
ПриватБанк готує потужний удар по українцям: борги за кредитними картками продадуть колекторам

Державний ПриватБанк, вперше за свою історію, вирішив вдатися до співпраці з колекторами. Банк продасть їм борги за кредитними картками.

На аукціон мають намір виставити понад 90 тисяч кредитів. Загальна сума боргів, які "зависли" за цими кредитами - понад 700 мільйонів гривень.

За словами заступника голови правління ПриватБанку з управління ризиками Лариси Чернишової, ці кредити в банку вважають безнадійними. Банк перевів їх у такий розряд не відразу. Багато місяців банкіри вели роботу з боржниками, переконуючи їх повернути позичені гроші. Банк використовував різні методи: від готовності піти назустріч і пропозицій реструктуризації боргів до залякування примусовим стягненням. Всі методи виявилися марними. А реально стягнути з цих боржників нічого і немає з чого, позаяк у них була лише кредитна карта в Приватбанку, а більш ніде ніяких рахунків немає.

При цьому прагматичні фінансисти банку підрахували, що їм дешевше буде відмовитися від цих кредитів, ніж намагатися довести справи за боргами до завершення.

"Зараз аналіз очікуваних грошових потоків підтверджує, що витрати банку на подальший супровід портфеля з урахуванням судових зборів перевищують очікувану ціну продажу", - говорить Чернишова.

Практично всі ці кредити вже списані і погашені за рахунок резервів під кредитні збитки. І все ж банк вирішив спробувати повернути хоча би частину втрачених грошей за допомогою колекторів.

"ПриватБанк, у рамках програми скорочення проблемної заборгованості державних банків, вперше в історії запропонує права вимоги по кредитному портфелю професійним компаніям на ринку", - говорить чиновниця банку.

Права вимоги за цим кредитним портфелем будуть запропоновані на продаж на голландському аукціоні. Отже, боржникам слід бути готовими: там, де з ними не змогли впоратися менеджери банку, можуть взятися за справу "професіонали". І вони-то, напевно, свою справу знають, якщо ризикують купувати безнадійні кредити.

ДЖЕРЕЛО

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...