Головна » Життя

Президент Чехії пообіцяв русинам поговорити про них при зустрічі із Зеленським (ФОТО)

Мілош Земан прийняв в Празькому Граді делегацію русинів, у тому числі із Закарпаття

До складу делегації увійшли президент Координаційного центру русинських організацій, президент Всесвітньої Ради Карпатських Русинів в Чеській Республіці Василь Джуган, а також Михайло Тяско, Андрій Фатула і русини Закарпаття: Дмитро Сидор та Іван Данацко.

У першу чергу вони привітали президента Чехії Мілоша Земана зі сотою річницею підписання Сен-Жерменського договору та створення “Підкарпатської Русі”, про це повідомив один із закарпатських активістів на своїй сторінці у Фейсбуці Іван Данацко.

Мілош Земан тепло зустрів лідерів русинів, вислухав їхні проблеми і пообіцяв всебічне сприяння.

Вони домовилися з паном президентом, що він доручить своєму помічникові координувати з ними дії по відновленню історичної справедливості та реабілітації русинів в Чехії та всій Європі. Русини є етнічною групою, яка мешкає на Закарпатті, Словаччині та низці інших східноєвропейських країн. В Україні найчастіше русинів називають підетносом українців. У той же час, частина русинів вважає себе окремою нацією.

За часів колишнього Президента України подібні заяви часто сприймалися як прояви сепаратизму і привертали увагу СБУ – пише “Страна.ua”. У той же час у Чехії, Словаччині, Сербії, Польщі, Росії та низці інших країн русини визнані національною меншиною.

Нагадуємо, Розлючена власниця квартири побила двох студенток (ВІДЕО)

Читайте також: Винуватицю кривавої ДТП у Харкові Зайцеву етапували до колонії (ФОТО)

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram


Залишити коментар

avatar
загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...