Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Політика

Представники ОБСЄ вже в Ужгороді : деталі приїзду

Ще в четвер, 8 березня, глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив про направлення місії спостерігачів ОБСЄ на Закарпаття як про доконаний факт, зазначивши, що в Будапешті вітають такий крок

Вже вчора один з автомобілів Організації з безпеки і співробітництва в Європі був помічений біля готелю “Ужгород”, що в обласному центрі. Із достовірних джерел стало відомо що місія складається з дванадцяти чоловік. Її представники будуть знаходитися в Закарпатті і вести спостереження так званим «вахтовим методом» по чотири чоловіка. На даний час в Ужгороді знаходяться четверо чоловік : громадянин Швеції, Нідерландів і два громадянина України.

Нагадаємо, Товариство угорців Закарпаття, на офіс якого було скоєно два напади, вслід за Будапештом закликало розгорнути в області постійну місію міжнародних спостерігачів.

Однак, як раніше повідомлялось, напередодні представники організації вже відвідували Ужгород. Тоді Ламберто Заньєр зокрема говорив про розуміння необхідності вивчення державної мови всіма громадянами України зі збереженням права на вивчення мов нацменшин.

Зауважимо, що Закарпатська ОДА не надавала погодження на відкриття постійної моніторингової місії ОБСЄ і до неї не надходили подібні пропозиції. Про це заявив речник Закарпатської ОДА Ярослав Галас:

“Не було пропозицій до адміністрації про відкриття постійної моніторингової місії. І адміністрація не давала погодження”, – заявив Галас.

Він додав, що, можливо, погодження такого не потрібно, однак поставити до відома адміністрацію вони б мали.

Джерело : Перший Кабельний 

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...