Правила вступу до українських вишів змінять

11.08.2019 19:52 89 0
Правила вступу до українських вишів змінять
Кількість заяв, які абітурієнти зможуть одночасно подавати на вступ до різних спеціальностей, з наступного року планують скоротити до п'яти. Віце-президентка Київської школи економіки Інна Совсун пояснила в ефірі Радіо Промінь, у чому полягають недоліки нинішнього принципу подачі заяв та в чому позитив скорочення їх кількості, пише Українське радіо.

В Україні змінять правила вступу до вишів у наступному 2020 році. У Міносвіти проаналізували цьогорічну вступну кампанію і вирішили звузити вибір для тих абітурієнтів, які хочуть вчитися на бюджеті. Нині вступники могли подати сім заяв на чотири спеціальності у різні виші (на бюджетну форму навчання). Наступного ж року кількість заяв хочуть скоротити до п’яти, але подавати їх можна буде на п’ять спеціальностей.

Чим викликане таке рішення і як воно вплине на майбутніх абітурієнтів розповідає Інна Совсун — віце-президентка Київської школи економіки.

"Це рішення, вочевидь, є результатом чинної вступної кампанії. Давно відомо, що абітурієнти, коли обирають дуже велику кількість університетів, спеціальностей, направду їх цікавить буквально перших дві-три позиції. І в абсолютній більшості випадків те, що вони обирають сьомим, або раніше десятим пріоритетом — це те, що вони беруть просто через можливість. У абсолютній більшості випадків, якщо раптом у них дуже низькі бали, і вони потрапляють за своїм шостим-сьомим пріоритетом, у такому випадку вони просто відмовляються від цього бюджетного місця. В цьому році 13% вступників відмовилися від бюджетних місць, які їм були запропоновані, натомість пішли вчитися на контракт туди, куди хотіли", — коментує віце-президентка КШЕ.

Інна Совсун пояснює, як працює алгоритм розподілу бюджетних місць:

"Якщо вони відмовилися, тому що це для них був сьомий-восьмий пріоритет, а для когось це можливо був п’ятий пріоритет, і людина би пішла вчитися за цим пріоритетом. Але ця людина вже не отримала цієї пропозиції, тому що вона пішла людині, яка насправді була незацікавлена в навчальному місці".

Логіка оптимізації процесу, за словами освітянки, в тому, щоби більш ефективно розподіляти наявні місця держзамовлення. Скорочення кількості місць змушує абітурієнтів більш свідомо ставитися до свого вибору та більш реалістично оцінювати свої можливості.

Нагадуємо, Дивні тварини, яких ви не бачили навіть по телевізору (ФОТО) Читайте також: Ужгород – місто талантів: мережею поширюють танець-екскурсію, яка затамує ваш подих (ВІДЕО)
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Теги: Освіта
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!