Правосуддя «по-закарпатськи»: «обрані судді» Закарпатської області приймають рішення всупереч закону

28.03.2023 17:45 5447 0
Правосуддя «по-закарпатськи»: «обрані судді» Закарпатської області приймають рішення всупереч закону

Суддя Воловецького районного суду Оксана Софілканич, яка стала відомою на всю Україну винесенням умовного терміну покарання трьом гвалтівникам на Воловеччині, нині на лікарняному

Нагадаємо, злочин вчинено серпні 2021 року. Тоді троє неповнолітніх із Верхніх Воріт здійснили у підвалі щодо 14-річної дівчинки «дії сексуального характеру», як це охарактеризував суд. Підлітки знімали все на відео для шантажу. Пізніше відео знущань вони завантажили в Інтернет.

16 березня 2023 року суддя Воловецького районного суду Оксана Софілканич присудила підліткам по п’ять років позбавлення волі, але звільнила від покарання, призначивши всім трьом випробувальний термін на два роки. Суд під час ухвалення рішення враховував, що обвинувачені є неповнолітніми, не мають судимостей, визнали провину та розкаялися. Також суд спирався на «позитивні характеристики», які написали обвинуваченим вчителі з місцевої школи. Вони вважають ув’язнення «занадто суворим покаранням».

Такий «м’який» вирок злочинцям приголомшив всю Україну. На захист потерпілої став відомий юрист та захисник України Масі Наєм, який наразі збирає групу найкращих адвокатів для оскарження рішення Воловецького районного суду. На справу відреагував і омбудсмен Дмитро Лубинець, який між іншим анонсував перевірку Воловецького суду. Разом з цим, сотні активістів, небайдужих, громадськість, юристи, психологи та журналісти очікуватимуть оцінку дій судді Оксани Софілканич від Вищої Ради правосуддя. 

Такі ганебні та несправедливі рішення закарпатської Феміди, на жаль, непоодинокі. Ще одна суддя, яка покриває злочинців та також є головою суду - Оксана Ремецькі. Жінка обіймає посаду голови Господарського суду Закарпаття. 


Саме Оксана Ремецькі стала на сторону псевдо-акціонера із десятком кримінальних справ, який замішаний не в одній афері - Павла Дробишева, який із 2006 року є засновником компанії, яка тісно пов'язана з країною-агресором. Мова йде про товариство із обмеженою відповідальністю "ІТЦ", яким і керує Дробишев. Разом із ним ще один засновник цієї компанії - Товариство із обмеженою відповідальністю "Мегаполіс", яке знаходиться за адресою: Московська область, м. Подольськ, вулиця Комсомольська, 1.

Мова йде про масштабну земельну аферу на Виноградівщині. Дробишев намагався відібрати у місцевих більше 2 тисяч гектарів землі. І саме у цій гучній афері і допомагала йому суддя Оксана Ремецькі.  

Нагадаємо, мова йде про радгосп-завод, із якого спочатку створили сільськогосподарське відкрите акціонерне товариство імені Шевченка, а потім відкрите акціонерне товариство Агропромислову Групу «Закарпатський сад».

Наразі земельна ділянка площею 2062, 2 га перебуває у власності Королівської селищної ради. Постійне користування нею свого часу здійснювала саме Агропромислова Група «ЗАКАРПАТСЬКИЙ САД». Втім, із 2008 р. ця юридична особа не здійснювала сплати за землю і фактично до бюджету селищної ради не було жодних надходжень. У зв’язку з цим, рішенням Королівської селищної ради в грудні 2021 р. було припинено право постійного користування земельною ділянкою.

Тим часом, Дробишев вдався до рейдерського захоплення цих земель. Він разом зі своєю поплічницею Дар'єю Новгородкініною створили агропромислову групу «AgroGloryTime». За інформацією, отриманою від Королівської селищної ради, вони не надали жодного доказу правомірності використання земельної ділянки, облаштування теплицями та котлами, згоду на встановлення чого мала дати селищна рада. Особи, які там працюють, офіційно не оформлені, жодних податків Товариство не сплачує. Простіше кажучи,  агропромислова група «AgroGloryTime» не законна. Разом з цим Дар'я Новгородкіна разом із Дробишевим через токен AGTI взялися здійснювати інвестиції у тепличний комплекс. У громаді вважають, купуючи токен від неіснуючої компанії Дробишева та Новгородкіної, особа стає жертвою шахраїв, які до цих земель не мають жодного відношення. До того ж, сайт AgroGloryTime розміщений на російському домені, у реєстратора reg.ru, через «прокладку» у вигляді сервісу cloudflare. Реклама агро-токена активно крутилася в російських телеграм-каналах – а значить, компанія переводила оплату фіз- та юрособам країни-агресора, що прямо порушує законодавство України.

Попри намагання Королівської селищної ради відстояти свої землі, Павло Дробишев за допомогою судді Оксани Ремецькі домігся винесення ухвали, на підставі якої громаді заборонили використовувати свою земельну ділянку, отримувати плату за землю. Суддя Оксана Ремецькі винесла рішення, не пересвідчившись у достовірності доказів та пред'явленого позову. Яким чином, суд міг винести це рішення та безпосередньо втрутитись у права селищної ради не зрозуміло.

На цьому події не завершились. У Королівській селищній раді подали апеляційну скаргу на ухвалу господарського суду Закарпатської області до Західного апеляційного господарського суду у м. Львів.  Відтак, 14 лютого 2023 року постановою Західного апеляційного господарського суду ухвала господарського суду Закарпатської області від 26.10.2022 року у справі №907/763/22 скасована.

Такі рішення дозволяють пересвідчитись у протизаконній діяльності деяких суддів Закарпаття. Для них, на жаль, рішення на користь злочинців переважають навіть верховенство права та справедливість і неупередженість вироків. 

Разом з цим, Західний апеляційний господарський суд повернув матеріали оскарження ухвали в Господарський суд Закарпатської області для повторного розгляду. На цей раз справу передали судді Р. М. Лучко. 17.03.2023 ним винесена ухвала про закриття підготовчого провадження у справі та призначення дати розгляду справи по суті. Відтак, засідання має відбутися 7 квітня 2023 року. Чи стане цей суддя на сторону закону та ухвалить справедливе рішення - буде відомо уже невдовзі.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!