Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Пожежа в Соборі Паризької Богоматері локалізована: що вдалося врятувати (ФОТО, ВІДЕО)

Безпорадно спостерігаючи за тим, як вогонь знищує один з головних архітектурних шедеврів Європи, парижани кілька годин поспіль співали гімн Франції та молилися на вулицях міста, багато хто - стоячи на колінах.

Пожежу в французькому Соборі Паризької Богоматері локалізована. Про це повідомляє nv.ua.

«Представник паризької поліції сказав, що вогонь Нотр-Дама тепер знаходиться під контролем», – йдеться в повідомленні.

Як відомо, основну конструкцію Собору Паризької Богоматері вдалося врятувати. Врятувати вдалося вежі і фасад будівлі, а також більшість реліквій, включаючи ймовірний терновий вінець Ісуса Христа.

Із полум’ям боролися близько 400 пожежників, серйозно постраждав один з них. Через особливості історичної будівлі та ризик її повного руйнування гасити полум’я за допомогою пожежної авіації було неможливо, пояснила французька влада.

Безпорадно спостерігаючи за тим, як вогонь знищує один з головних архітектурних шедеврів Європи, парижани кілька годин поспіль співали гімн Франції та молилися на вулицях міста, багато хто – стоячи на колінах.

Міст Турнель зараз. Люди співають гімн Богоматері.

Опубліковано Karpa Irena Понеділок, 15 квітня 2019 р.

Раніше керівник паризьких пожежників розповів, що існує ризик падіння дзвону собору.

Останній раз собор Паризької Богоматері отримував серйозні пошкодження ще в епоху Французької революції, відносно добре переживши дві світових війни. І хоча стіни Нотр-Дама вдалося зберегти, його відновлення займе роки. Частину історії загублено безповоротно: окрім шпиля, за попередніми даними, зруйновано унікальні покрівельні конструкції будівлі, деревина яких датувалася XII століттям, а також знамениті “троянди”-вітражі XIII століття.

Французька прокуратура веде розслідування за статтею “заподіяння шкоди через необережність”. Згідно з однією з версій, озвучених у французьких та світових ЗМІ, пожежа могла розпочатися з будівельного риштовання, яким було оточено собор – його масштабну реконструкцію розпочали зовсім нещодавно.

Не тільки у Франції, але й у всьому світі руйнівну пожежу, яка сталася за тиждень до католицького Великодня, визнали справжньою катастрофою для культурної спадщини планети.

Незважаючи на пізній вечір, 15 квітня свій шок у зв’язку із подією та солідарність із французьким народом висловили десятки світових лідерів та голів релігійних громад, у той час як перші особи Франції намагалися підшукати слова, щоб підтримати співвітчизників.

Еммануель Макрон, президент Франції

У своєму першому повідомленні незабаром після початку руйнівної пожежі Макрон розділив емоції всього французького народу.

“Собор Паризької Богоматері у вогні. Невимовні емоції всієї нації. Наші думки – з усіма католиками та всіма французами. Як і всім моїм співвітчизникам, сьогодні мені боляче бачити, як згорає частина всіх нас”, – написав Макрон.

Президент Франції Еммануель Макрон скасував звернення до нації та відправився на місце пожежі біля Собору Паризької Богоматері.

Подальші коментарі він давав уже на місці трагедії, куди прибув у перші години після займання. Після того, як стало відомо, що повного руйнування собору вдалося уникнути, французький президент назвав подію “жахливою трагедією”.

“Сьогодні я запевняю вас: ми відновимо цей собор разом. Можливо, така частина долі французького народу. І ми зробимо це в найближчі роки. Починаючи із завтрашнього дня, буде запущено національна кампанія по збору коштів, яка вийде за межі нашої країни”, – пообіцяв президент Франції.

Нагадуємо: Прямий ефір з місця пожежі у Соборі Паризької Богоматері

Читайте також: Внаслідок пожежі обвалився шпиль Собору Паризької Богоматері (ФОТО, ВІДЕО)

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...